לא נעים לסגור ביתן

למרות הוראת השר, חברות ישראליות הציגו בשבת

שר הכלכלה, אריה דרעי, הורה לסגור את הביתן הישראלי בתערוכת IBC בשבת ובימי החג. המשתתפים הישראלים המשיכו בפעילותם כרגיל

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, בכנס שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

חברות ישראליות המשתתפות בתערוכה הבינלאומית IBC המתקיימת באמסטרדם הציגו גם בשבת ובימי החג, למרות הוראה שפרסם שר הכלכלה, אריה דרעי מש"ס. בשבוע שעבר הורה דרעי לסגור את הביתנים של מכון היצוא ומשרד הכלכלה בתערוכות בינלאומיות בשבתות ובימי חג.

הראשונים להיפגע מהוראה זו היו משתתפי תערוכת IBC, אחת התערוכות הגדולות בעולם בתחום המדיה. למרות הוראת השר, הפעילות בביתן הישראלי בתערוכה, שהוקם על ידי מכון היצוא, נמשכה כמתוכנן בשבת ובחג. בביתן הישראלי נרשמה תנועת מבקרים ערה גם בימים אלה.

לפי "TheMarker", עובדי משרד הכלכלה, שאמורים לסייע בתיאום פגישות ובתפעול הביתן, לא עבדו בשבת ובחג. הפגישות המתוכננות התקיימו כרגיל. המשקיעים והמנהלים בחברות המשתתפות באירוע החליטו לא לבטל את תוכניותיהם, למרות הוראת משרד הכלכלה.

עובדי משרד הכלכלה, שאמורים לסייע בתיאום פגישות ובתפעול הביתן, לא עבדו בשבת ובחג

"הביטוי חיה ותן לחיות חייב להיות נר לרגלנו ובוודאי שלא ייתכן ששר כזה או אחר יחבל ויהרוס את המאמצים של חברות ההיי-טק, שגם ככה בתחרות עצומה מול חברות ענק גלובליות", כתב טל ברנח, מנהל קרן דיסרפטיב ומוביל המאבק נגד ביטול השתתפות החברות הישראליות, בעמוד הפייסבוק שלו.

ברנח הוסיף: "חברה שהשקעתי בה תיכננה ביתן במשך חודשים והשקיעה הרבה כסף בתערוכה הזאת. התערוכה באמסטרדם, לא בבני ברק. התאריכים פורסמו לפני שנה. מתוך חמישה ימי תערוכה החליט השר הנכבד אריה מכלוף דרעי לסגור את הביתן לשלושה ימים (שבת וחג). עזבו את העלויות, עזבו את הכעס של היזמים... מה אנחנו משדרים ללקוחות מכל העולם שיבואו ויראו ביתן סגור? מה יהיה עם החושך הזה?"

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?