תגובה להסתה

קצין חרדי הגיש תביעה במיליונים נגד המסיתים

הקצין, יהודה גליקמן, משתייך למערך גיוס החרדים. חוקר פרטי שעבד בשירותו חשף פעילים במערך ההסתה נגד מגייסי חרדים. גליקמן הגיש נגדם תביעה בסך 2.4 מיליון שקל

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדים

יהודה גליקמן, קצין חרדי האחראי על גיוס חרדים לצה"ל, היה נתון בחודשים האחרונים תחת מתקפה קשה עליו ועל בני משפחתו. פרטיו האישיים של גליקמן נחשפו בחוברת "הציידים", שפרסמו קיצונים המסיתים נגד מגייסי חרדים.

"בירכו אותו שימות מהר, מתקשרים ממספרים חסויים, מקללים אותנו", אמרה אשתו של גליקמן לחדשות 2. "בעלי כבר ספג ביצים ברחוב. כל כך הרבה מסיתים לאלימות ולפגיעה בו". אחד המטרידים אמר לגליקמן: "תפסיק עם העבודה הזו שגורמת לך רק חובות, ואחרי 120 אתה תיתן על זה דין וחשבון מאוד כבד". מתקשר אחר אמר לאשתו: "אני מאחל לו שימות מיד".

גליקמן התלונן בפני מפקדיו על ההטרדות, וגם הגיש תלונה במשטרה. אבל ההצקות נמשכו והוא שכר את החוקר הפרטי

אדם שהתקשר לביתו של הקצין אמר לאשתו: אני מאחל לו שימות מיד

דוד גבאי כדי לאתר מי מאיים עליו ועל משפחתו.

החוקר הצליח לחשוף את המסיתים. ארבעה חרדים מפלג קיצוני הוקלטו כשהם מתכננים אסיפות והפגנות ליד ביתו של גליקמן: "צריך אוטובוסים, יש לי דמיונות לקנות כמויות של עקרבים או עכברים ולמלא לכל אחד כזה את הבית", אמר אחד מהם.

לפי "כיכר השבת", גליקמן מגיש תביעה אזרחית בסכום של כ-2.4 מיליון שקל נגד האנשים שלדבריו עומדים מאחורי ההטרדות. בא כוחו של הקצין, עורך הדין שלומי ויינברג, אמר: "יצאנו למהלך תקדימי של תביעה משפטית משמעותית, שהמטרה שלה היא לעצור את תהליך ההכפשות ומסע ההסתה".

חומרי החקירה יועברו למשטרה, בתקווה שיעזרו לה למצות את הדין עם המסיתים נגד מגייסי החרדים.

לידיעה בחדשות 2

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?