עוד שבת עם כדורגל

אמסלם: השבת של רבבות כוללת קידוש, תפילות וכדורגל

יו"ר תנועת עם שלם אמר כי החרדיות האשכנזית אינה יכולה להכיל זאת, מפני שאצל "הכל שחור או לבן"

חבר הכנסת חיים אמסלם, ראש תנועת ''עם שלם''. צילום: Amsalem haim - חיים אמסלם, ויקיפדיהחבר הכנסת חיים אמסלם, ראש תנועת ''עם שלם''. צילום: Amsalem haim - חיים אמסלם, ויקיפדיה

חבר הכנסת לשעבר, הרב חיים אמסלם, אמר השבוע כי הוא מתנגד לקיום משחקי כדורגל בשבת, אבל מבין גם אנשים שמבחינתם המשחק הוא חלק מהשבת.

באתר "סרוגים" אמר הרב אמסלם: "הכרתי אלפים ורבבות 'מסורתיים', שהשבת שלהם כללה קידוש, תפילות, סעודות שבת ובסופה כדורגל. הרבנים שהכרתי ידעו, ראו ושתקו... למה? כי הם היו יותר חכמים... החרדיות האשכנזית, שאצלה הכל שחור או לבן, אינה יכולה להכיל זאת".

אמסלם, יו"ר תנועת עם שלם, התייחס לסערה שפרצה לאחר שבית הדין לעבודה קבע כי קיום משחקי כדורגל בשבת עומד בניגוד לחוק. "אינני בעד משחקי כדורגל בשבת ועדיף אם ניתן להזיזם בהסכמה ועל פי רצון הרוב ליום אחר מוסכם", אמר.

אמסלם: אני מבין את אלה ששבת בלי כדורגל אינה שבת מבחינתם

"אולם אני מבין את אלה ששבת בלי כדורגל אינה שבת מבחינתם".

בית הדין לעבודה אסר להעביר משחקים לשבת וקבע כי יש להפסיק את אלו שמתקיימים בשבת. האתר "קוקר" מציין כי בעקבות פסיקתו של בית הדין לעבודה החליטו בכירי הענף להשבית את כל הליגות. שרת הספורט, מירי רגב, הציעה שכל קבוצה תחליט אם לשחק בשבת על פי רצונם של רוב השחקנים.

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קבע כי אין מניעה לקיים משחקי כדורגל בשבת. לפי חדשות 2, וינשטיין לא מצא מקום להורות על שינוי במדיניות הנהוגה זה עשרות שנים, של הימנעות מאכיפת החוק בנוגע לקיום משחקי כדורגל בשבת.

לידיעה באתר "קוקר"

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?