לא בימים מקודשים

דרעי: ביתן ישראלי בתערוכה בינ"ל ייסגר בשבת ובחג

18 חברות ישראליות שילמו מראש על השתתפותן בתערוכה באמסטרדם, אך לא יוכלו להציג בשלושה ימים מתוך חמישה

יו''ר שס אריה דרעי בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה 28.08.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש"ס, אריה דרעי, בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה. צילום: פלאש 90

הוראה שהעבירה לשכתו של שר הכלכלה, אריה דרעי, למכון היצוא מונעת מחברות ישראליות להציג בשבת ובחג בתערוכה בינלאומית המתקיימת באמסטרדם. בתערוכה משתתפות 18 חברות ישראליות הפעילות בתחומי הניו-מדיה.

החברות משתתפות בתערוכה במסגרת הביתן של מכון היצוא. כל אחת מהן שילמה כ-3,000 דולר על השתתפותה. בעקבות ההוראה של דרעי, הביתן של מכון היצוא יהיה סגור בשבת וגם בימי החג בראש השנה. לפי ידיעה ב"גלובס", התערוכה נמשכת חמישה ימים. מכון היצוא מספק לחברות המשתתפות שירותי מינהלה, תיאום פגישות ותשתיות תקשורת.

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "השר אריה דרעי עודכן בפרטי התערוכה בהולנד ועל כך שהיא אמורה לפעול גם בימי שבת

מאחר שמדובר בימי חג ושבת שבהם לא מתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל – הביתן הישראלי לא יפעל במועדים אלה

וחג רק לפני חמישה ימים. השר הנחה כי הפעילות בביתן הישראלי תתבצע ביום שישי וביום ראשון באופן מלא, אך לא ביום שבת ובימי החג. השר ציין כי אמנם התיאום נעשה לפני כעשרה חודשים, טרם כניסתו לתפקיד, אך מאחר שמדובר בימי חג ושבת המקודשים לעם ישראל ובהם לא שבתמתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל – הביתן הישראלי לא יפעל במועדים אלה. לאחר בחינת הנושא עם המציגים בתערוכה סוכם כי מי שייפגע מהחלטה זו יפוצה בהתאם".

לידיעה ב"גלובס"איך תוכל לפעול?