יוזמה במקום המתנה

חדו"ש מברכת על הקמת צוות למאבק בבריונות נגד חיילים

צוות משותף לצה"ל, למשטרה ולפרקליטות ירכז את הטיפול בתלונות על תקיפות ואיומים נגד חיילים חרדים ונוצרים. מנכ"ל חדו"ש: "הצוות ייבחן במעשיו"

חיילי גדוד נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ 16.02.10. אביר סולטאן, פלאש 90חיילי גדוד החי"ר החרדי נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, הקים ועדה מיוחדת שתרכז את הטיפול בתלונות של חיילים חרדים וערבים המותקפים על רקע שירותם בצבא. בוועדה יהיו נציג לצה"ל, נציג למשטרה ונציג לפרקליטות.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, בירך על כך ש"מערכת שלטון החוק התעשתה והבינה שדרוש טיפול שורש בבעיית האלימות נגד חיילים חרדים ונוצרים". לדברי רגב, "לרגעים נדמה היה שרק כאשר חייל יירצח המערכת תתעורר. אין ספק שאזלת היד של שלטונות החוק חיזקה והעצימה את חוצפתם והעזתם של בריוני הקנאות בשני העמים".

רגב הבהיר: "טוב מאוד שהצוות הוקם, אבל הוא ייבחן במעשיו. דרושה פעילות יוזמת לאיתור ולהעמדה לדין של המסיתים

הרב רגב: אזלת היד של שלטונות החוק חיזקה והעצימה את חוצפתם והעזתם של בריוני הקנאות

והבריונים ולא המתנה לעוד מעשי אלימות ובריונות. רק אז תיווצר הרתעה והבריונות תיבלם".

בגלי צה"ל נמסר כי עד כה, תלונות של חיילים חרדים שהותקפו טופלו בדומה לכל תלונה אחרת. בעקבות הקמת הוועדה תלונות של חיילים שהותקפו יגיע ישירות לטיפול בדרגים הגבוהים. אלימות כלפי חיילים החוששים להתלונן במשטרה תטופל באמצעות חוליות מקשרות משלושת הגופים.

לאחרונה גברו האיומים והאלימות נגד חיילים חרדים. בין השאר הופצו פרטיהם האישיים של מגייסי חרדים לצה"ל, שקיבלו איומים והיו קורבן לאלימות. כינוס של חיילים חרדים פוצץ על ידי קיצוניים. בעקבות המקרים החוזרים ונשנים של תקיפת חיילים חרדים, גם המשטרה הקימה צוות מיוחד לטיפול בנושא.

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?