יש למי להתלונן

הרשויות הקימו גוף לטיפול באלימות נגד חיילים חרדים

בוועדה שהוקמה תהיה נציגות לצבא, למשטרה ולפרקליטות והיא תטפל בתלונות של חיילים חרדים וחיילים מהמגזר הערבי

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי נצח יהודה במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

בעקבות התגברות האלימות וההסתה נגד חיילים חרדים בשבועות האחרונים החליט פרקליט המדינה, שי ניצן, להקים ועדה מיוחדת שתטפל בתלונות של חיילים המותקפים על רקע שירותם הצבאי.

בוועדה יהיו נציג לצה"ל, נציג למשטרה ונציג לפרקליטות והיא תרכז את הטיפול בתלונות של חיילים מותקפים. הוועדה תטפל בחיילים חרדים וגם בחיילים ערבים.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, בירך על הקמת הוועדה. "לא אתן שתימשך ההסתה נגד חיילים חרדים", אמר בן דהן. "נפעל בכל הכוח למגר את התופעה הזאת. אני שמח שמשרד המשפטים נרתם גם הוא כדי לסייע לנו במלחמה הזאת".

עד כה, תלונות של חיילים חרדים שהותקפו טופלו בדומה לכל תלונה אחרת. בעקבות הקמת הוועדה, שבה יש שיתוף פעולה בין הצבא, המשטרה והפרקליטות, תלונות של חיילים שהותקפו יגיע ישירות לטיפול בדרגים הגבוהים. אלימות כלפי חיילים החוששים

בעקבות הקמת הוועדה, תלונות של חיילים שהותקפו יגיע ישירות לטיפול בדרגים הגבוהים

להתלונן במשטרה תטופל באמצעות חוליות מקשרות משלושת הגופים.

ג', חייל חרדי, מקווה שהוועדה תסייע לו ולחבריו. "אני באמת רוצה לקוות שזה המהלך שיוביל בסופו של דבר להפחתה באלימות כלפי מתגייסים חרדים", אמר ג' לגלי צה"ל. "עם זאת, אני חייב להודות שעדיין יש לי קצת סקפטיות אחרי שלא באמת ראינו טיפול באותם גורמים שעד היום מרשים לעצמם להתקשר ולהטריד בשעות לא שעות".

לאחרונה הופצו פרטיהם האישיים של מגייסי חרדים לצה"ל, שקיבלו איומים והיו קורבן לאלימות. לא מזמן פוצץ כינוס של חיילים חרדים על ידי קיצוניים. בעקבות המקרים החוזרים ונשנים של תקיפת חיילים חרדים, גם המשטרה הקימה צוות מיוחד לטיפול בנושא.

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?