חילול שבת דו-גלגלי

יהדות התורה נאבקת נגד מיזם השכרת האופניים בי-ם

לפי התכנון, האופניים יושכרו גם בשבתות. יו"ר סיעת יהדות התורה: "נעשה כל מה שאפשר כדי למנוע את זה"

אופניים של תל-אופן להשכרה בתל אביב. צילום: Assafk88 wikipediaאופניים של תל-אופן להשכרה בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Assafk88 wikipedia

חברי סיעת יהדות התורה במועצת עיריית ירושלים מתנגדים להפעלת מיזם להשכרת אופניים בעיר. בדומה למיזם תל אופן, הפועל בתל אביב, האופניים יושכרו ברחבי ירושלים ויפעלו גם בשבתות.

הנציגים החרדים במוצעת העירייה טוענים כי השכרת האופניים תביא לחילול שבת המוני. "אנחנו רואים את זה בחומרה רבה ביותר. נעשה כל מה שאפשר כדי למנוע את הדבר הזה", אמר לגלי צה"ל יושב ראש סיעת יהדות התורה, אליעזר ראוכברגר. "אני יודע שיש כאלה מיזמים בתל אביב ובמקומות אחרים, אבל ירושלים היא לא תל אביב. ירושלים היא עיר קודש – ככה היא צריכה להתנהל, ככה היא צריכה להיות".

תמיר ניר, סיעת ירושלמים: לא ייתכן שיהיה מי שינסה בעקביות לכפות על אחרים את השבת שלו

בסיעות המקדמות תרבות פלורליסטית מתייחסים בחומרה להתנגדות החרדית להשכרת אופניים בירושלים. ההתנגדות פוגעת ברווחיות הפרויקט ומעמידה אותו בסכנה, אומרים אנשי הסיעות הפלורליסטיות. הם מוסיפים ששבת היא היום היחיד שבו לכל התושבים יש זמן לרכוב על אופניים.

סגן ראש העיר מסיעת ירושלמים, תמיר ניר, אמר: "לא ייתכן שיהיה מי שינסה בעקביות – פעם אחר פעם – לכפות על אחרים את השבת שלו ולנסות להשפיע על איך אנשים אחרים מציינים את השבת שלהם. אנחנו בסיעה נלחמנו ונמשיך להילחם על החופש של כל אוכלוסייה לציין את השבת שלה כדרכה".

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?