דבר אסור ומתועב

חרדים בגילה דורשים להסיר את דגל הגאווה ממרפסת

תושב השכונה תלה את דגל הקהילה הגאה בביתו. בעלון שהופץ בבתי הכנסת בגילה דורשים שכניו החרדים להסיר את הדגל

דגל הגאווה מונף בתיכון ליד האוניברסיטה בירושלים, בזמן השבעה על שירה בנקי שנרצחה במצעד הגאווה. צילום: Ranbar, wikipediaדגל הגאווה מונף בתיכון ליד האוניברסיטה בירושלים, בזמן השבעה על שירה בנקי שנרצחה במצעד הגאווה. צילום: Ranbar, wikipedia

תושבים חרדים בשכונת גילה בירושלים דורשים משכנם להסיר את דגל הגאווה שתלה במרפסת ביתו. "דגל זה הוא סמל עקירת התורה ומצוותיה וסמל התועבות שהקדוש ברוך הוא כועס עליהם וגוזר גזירות קשות, ובכללם סילוק מארץ ישראל", נכתב בעלון המופץ בבתי הכנסת בגילה. "דגל זה בא לדחות את התורה הקדושה ולבטלה, מכיוון שכתוב בתורתנו הקדושה שדבר זה אסור ומתועב ולכן אנחנו מוחים ומצטערים על הביזיון הגדול".

רב השכונה, אליהו שלזינגר, אמר בעבר ל"ידיעות ירושלים" שהוא שולל בחריפות את סמלי הגאווה ואת מצעד הגאווה בירושלים, אבל אינו תומך בהפגנות הקיצונים החרדים נגד המצעד.

דגל זה הוא סמל עקירת התורה ומצוותיה וסמל התועבות שהקדוש ברוך הוא כועס עליהם

"ראיתי לא מזמן סקר שקבע שרוב האוכלוסייה הירושלמית, כולל החילונים, מתנגדים למצעד", הסביר שלזינגר. "השאלה היא אם אלך להפגין נגדם או אהיה בעד הפגנות נגדם – והתשובה היא שבהחלט לא".

יו"ר המינהל הקהילתי בגילה, עופר איובי, אמר ל-ynet שאינו מכיר את הדרישה החרדית להסיר את דגל הגאווה. "אני בעד חופש. לא צריך לפגוע בשום דבר ולא צריך להרגיז אף אחד", אמר איובי. "אם מישהו הניף דגל בעצמו, זכותו הבלעדית לעשות מה שהוא רוצה, אנחנו לא נפעל נגד דבר כזה ואיש באמונתו יחיה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?