עבודת קודש

חדו"ש: "אגו"י לא תעזוב את סיר הבשר לטובת ערכים"

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה את שינוי מעמדו של יעקב ליצמן – מסגן שר הבריאות לשר הבריאות

צוות המשא ומתן הקואליציוני של יהדות התורה חברי הכנסת משה גפני יעקב ליצמן ומאיר פרוש בפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד בכנסת 26.03.2015. צילום: יונתן סינדל פלאש 90צוות המשא ומתן הקואליציוני של יהדות התורה, חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן ומאיר פרוש, בפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מעמדו של יעקב ליצמן במשרד הבריאות ישתנה – מסגן שר לשר. מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה את שינוי המעמד בעקבות החלטת בג"ץ, שקבע שאין זה חוקי למנות סגן שר במעמד שר. אתר מגפון מציין כי זאת תהיה הפעם השנייה בלבד מאז קום המדינה, שבה יהיה שר מאגודת ישראל בממשלה.

בתגובה על ההחלטה של מועצת גדולי התורה אמר ליצמן כי הוא מכבד את פסיקת בג"ץ. "מבחינתי אין כל שינוי בתפקידי. אמשיך לשרת את אזרחי ישראל בדיוק כפי שהייתי עד היום. בעיני, סגן שר במעמד שר, כמוהו כשר בריאות לכל דבר", אמר ליצמן.

במכתב של מועצת גדולי התורה לליצמן נאמר, לפי "כיכר השבת": "מועצת גדולי התורה החליטה בישיבתה היום, שבנסיבות הקיימות ראוי שתקבל תפקיד שר... כמו"כ מביעים חברי מועצת גדולי התורה את הערכתם הרבה לעבודת הקודש שהנך עושה ב"ה בהצלחה רבה למען כלל ישראל".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה על החלטת מועצת גדולי התורה: "מביך ומביש שמפלגה

הרב רגב: המיליארדים שבאמת מעניינים את יהדות התורה הם מיליארדי שקלים לישיבות, לאברכים ולמוסדות מקורבים

 ששותפה בקואליציה נזקקה להוראה מבג"ץ כדי שתסכים שחבר כנסת מטעמה יכהן כשר".

רגב טען עוד, כי "אם האידיאולוגיה היתה באמת במקום הראשון באגודת ישראל, היא היתה פורשת מהממשלה ונמנעת משותפות במיליארדי העבירות על ההלכה שמבצעת ממשלת ישראל. בפועל המיליארדים שבאמת מעניינים את המפלגה הם מיליארדי שקלים לישיבות, לאברכים ולמוסדות מקורבים. לכן היה ברור שהמפלגה לא תעזוב את סיר הבשר הקואליציוני לטובת נאמנות לערכים באופוזיציה".

"חרדים 10" מציין כי רגב תקף גם הסיעות החברות בקואליציה: "המצב שבו מפלגות לאומיות כמו הליכוד והבית היהודי רואות במפלגה אנטי ציוניות כמו יהדות התורה שותפה טבעית הוא בלתי טבעי עד כדי סטייה פוליטית. ליצמן, משה גפני וחבריהם הם שותפים טבעיים להשתמטות משירות צבאי, לחבלה בכלכלה, לחינוך הילדים לבורות ולכפייה דתית. מצער שחברות הקואליציה חיות כל כך נוח עם השותפות הזאת".

לידיעה במגפון

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?