כיתות קטנות ולא מפלות

בנט: נעקור את האפליה על רקע עדתי

בראיון לרדיו קול חי לקראת פתיחת שנת הלימודים אמר שר החינוך, "אני נגד כל אפליה על רקע עדתי, זה בזוי בעיני"

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgשר החינוך, נפתלי בנט, באוניברסיטה העברית בהר הצופים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אני נגד כל אפליה על רקע עדתי, זה בזוי בעיני. לא אקבל מצב שבית ספר מפלה נערה על רקע עדתי, כולנו יהודים ואכפת לנו מעם ישראל. נעקור את האפליה על רקע עדתי במדינת ישראל", אמר שר החינוך, נפתלי בנט.

בראיון לרדיו קול חי התייחס בנט גם לפסיקת בית המשפט העליון, שקבע כי בשנה הבאה הסמינרים יפעלו על פי רישום אזורי. "אני רוצה שכל מה שנקדם יהיה בהסכמה, וכאן הוויכוחים הם בין החרדים, בין ש"ס ליהדות התורה", אמר שר החינוך. "אני עם דרך השלום, אני לא אוהב מלחמות. אולם, אם בסוף כדי למנוע אפליה ניאלץ להפעיל עוד כוח – גם את זה אעשה. לא תהיה אפליה של בנות מעדות המזרח".

לפי אתר "קוקר", בנט אמר כי בשנת הלימודים הבאה, שתיפתח בעוד שבוע, הכיתות ברוב בתי הספר יהיו קטנות יותר. עם זאת, רוב בתי הספר החרדיים אינם כלולים ברפורמת הקטנת הכיתות.

אם בסוף כדי למנוע אפליה ניאלץ להפעיל עוד כוח – גם את זה אעשה. לא תהיה אפליה של בנות מעדות המזרח

לדברי בנט, "חצי מהמוסדות החרדים כלולים ברפורמה של הכיתות הקטנות, אל המעיין והחינוך העצמאי. אני עושה הכל כדי לכלול את הציבור החרדי בכל הרפורמות, כפי שמגיע להם כאזרחי מדינת ישראל".

בנט הסביר כי "בית ספר מוכר שאינו רשמי מקבל הרבה יכולות שאין לחינוך הכללי. למשל, הוא יכול למיין תלמידים, דבר שלי נורא מפריע. בית ספר צריך לפתוח את שעריו לכולם. כמו כן, בתי הספר הללו יכולים להכניס תכנים אחרים מבתי הספר הכלליים, לכן המדינה נותנת מוטיבציה לעבור לחינוך הרשמי. גם במגזר החרדי יש כמה בתי ספר שעברו לרשמי. הם שומרים על צביון חרדי לגמרי, אבל לא ממיינים תלמידים".

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?