קריאה בנפרד

דרישה חרדית להפרדה בספרייה בפסגת זאב

החרדים דורשים גם קבלה נפרדת במינהל הקהילתי ושעות נפרדות בבריכה האמורה להיבנות בשכונה

רחוב בשכונת פסגת זאב בירושלים. צילום: Avner, wikipediaרחוב בשכונת פסגת זאב בירושלים. צילום: Avner, wikipedia

תושביה החרדים של שכונת פסגת זאב בירושלים מבקשים להקצות להם שעות נפרדות בספרייה השכונתית. הם ביקשו מהמינהל הקהילתי גם לאפשר פעילויות בהפרדה במינהל הקהילתי ושעות בהפרדה בבריכה האמורה להיבנות בשכונה.

התושבים החילונים, שהם הרוב בשכונה, מתנגדים נחרצות לדרישות שהעלו החרדים. "אני חושבת שזה שיא החוצפה לבקש דבר כזה", אומרת רחל מטו-שושני. "פסגת זאב היא שכונה בעלת אופי חילוני ואם הם בוחרים לבוא לגור כאן, אין עם זה שום בעיה, אבל הם צריכים להבין לאן הם נכנסים. יש מספיק שכונות בעיר שבהן מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים וסוגרים כבישים בשבת".

רונן בן יאיר, חבר בהנהלת המינהל הקהילתי, חושב כי יש מקום לשלב פעילויות נפרדות לחרדים תושבי השכונה. "קיבלתי פניות

תושבת השכונה רחל מטו-שושני: יש מספיק שכונות בעיר שבהן מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים וסוגרים כבישים בשבת

רבות מהתושבים החרדים ולאור הגידול במספרם בשנה האחרונה אני חושב שיש מקום לשקול לפתח לכל מגזר פעילות שמתאימה לו", אומר בן יאיר.

לפי ynet, יו"ר המינהל הקהילתי, אהוד רמב"ח, אומר כי הדרישה להפרדה בספרייה לא הגיעה אליו אישית, אבל הוא מתנגד לקיום פעילויות נפרדות למגזרים השונים. לדבריו, פעילות נפרדת אינה תואמת את האופי של פסגת זאב. "כשתיפתח הבריכה ייתכן שיהיו שעות מסוימות בהפרדה בין גברים לנשים, בהתאם לביקוש וללא קשר לשיקולי דת", הוא מוסיף.

מעיריית ירושלים נמסר: "הספריות בירושלים הינן ספריות עירוניות ובאחריות העירייה. להנהלת הספריות לא הגיעה כל בקשה מסוג זה ולא ידוע על פנייה/בקשה לקיים שעות נפרדות בספרייה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?