קול נשי ברמה

הרב עובדיה התיר לרדיו של ש"ס להשמיע נשים

בעקבות תלונות על כך שנשים אינן מופיעות כלל בתחנה, אמר מנהיג ש"ס שמותר להשמיע ברדיו קול של אישה מדברת

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

תלונות שהוגשו נגד תחנת הרדיו של ש"ס, "קול ברמה", שעד כה לא הופיעו בה נשים כלל, הביאו לאמירה של הרב עובדיה יוסף כי מותר להשמיע ברדיו קול של אישה מדברת. עד עתה לא הופיעו נשים בקול ברמה, לא כשדרניות באולפן ולא כמרואיינות. תוכניות לנשים מוגשות על ידי גברים. מאזינות גם מתבקשות לשאול שאלות או לשלוח מתכונים בפקס.

קובי נחשוני מדווח ב-ynet, כי יוסף, מנהיג ש"ס, לא ראה בסיס הלכתי להדרת הנשים מהרדיו. לפי דיווח בעניין, כשנשאל לדעתו בסוגיה אמר: "תעלו נשים. מה יש בזה?" ייתכם שעמדתו תאפשר למצוא מוצא הלכתי לסוגיה.

התלונות נגד רדיו "קול ברמה" הוגשו בחודשים האחרונים לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין. לאחרונה החלה הרשות לדון בסוגיה ואף שקלה הטלת סנקציות על "קול ברמה".

כשנשאל בעניין אמר הרב עובדיה: "תעלו נשים. מה יש בזה?"

את עיקר התלונות הגישה האגודה לזכות הציבור לדעת, שכתבה ליועץ המשפטי: "מציאות זו, של הדרת נשים, הינה בלתי נסבלת בעידן המודרני. אין זה גוף שידור פרטי, אלא תחנת רדיו בזיכיון של המדינה, וככזו אינה יכולה לפעול בניגוד לזכויות יסוד, ערכים ונורמות המתקיימות בה".

אחד הגורמים להאצת הטיפול בתלונות, לפי ynet, היה פנייה של חברת כנסת לכמה מחברי הרשות השנייה. לטענתה, אחד משדרני "קול ברמה" הטיח בה ביקורת קשה בשידור, אך כשביקשה להגיב על כך בקולה נתקלה בסירוב. לדבריה, מדובר באפליה מתמשכת של ציבור הנשים.

עם זאת, מרדיו "קול ברמה" מסרו ל-ynet, כי לא היתה כל פנייה מטעם התחנה לרב עובדיה יוסף וכי לא צפוי שינוי במדיניותה בכל הנוגע להשמעת נשים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?