מוקד מאבק חדש

פתיחת קניון בשבת עלולה להצית מלחמת דת בהוד השרון

ראש העירייה התיר לקניון שרונים לפעול בשבת, שניים מחברי מועצת העירייה יוצאים למאבק נגד ההחלטה

קניון שרונים, צילום: Yoav F, flickrקניון שרונים, צילום: Yoav F, flickr

שני חברי אופוזיציה במועצת העירייה בהוד השרון, יואב רוזן ויגאל הררי, מאיימים לפתוח במאבק נגד החלטתו של ראש העירייה, חי אדיב, להתיר לקניון שרונים לפעול בשבת. האיום מרמז אולי על מלחמת דת חדשה שעלולה לפרוץ בהוד השרון.

קניון שרונים, אחד הגדולים בישראל, נפתח לפני כשנה. רוב העסקים הפועלים בו הם בתי קפה ומסעדות. ב-nrg נכתב כי הקניון פתוח כל ימות השבוע, אבל רוזן והררי התקוממו כשאדיב הודיע להם כי בכוונתו לאפשר לקניון לפתוח את החנויות גם בשבתות. "ההחלטה הזאת משקפת סולם ערכים פסול ושגוי", אומר רוזן ל-nrg. "הסיעה שלנו מתנגדת בתוקף להצעה. יום שבת, לצד מעמדו הדתי והקדוש, הוא יום חופשה מעבודה ומצרכנות. זאת גישה סוציאלית לטובת העובדים, ואין לשלול מהם זכות זו".

הררי ורוזן לתושבי העיר: "פתיחת הקניון בשבת נוגדת כל ערך שבו אנו מאמינים"

הררי ורוזן כתבו לתושבי העיר: "פתיחת הקניון בשבת נוגדת כל ערך שבו אנו מאמינים. מדובר בהחלטה לא חינוכית שלא תורמת דבר לחינוך ילדינו". השניים מוסיפים, כי ההחלטה מנוגדת ליהדות. הם הכריזו על הקמת קואליציה נגד פתיחת הקניון בשבת. "אנחנו מתחילים במסע רציני, שיכלול מגוון רחב של אנשים שמתנגדים להפעלת הקניון בשבת. ברור שהקניון רוצה שעסקיו יהיו פתוחים בשבת, כי כך כל אנשי האזור יגיע אליו. אבל מה פתאום ראש העירייה משתף פעולה?" אומר רוזן.

מקניון שרונים נמסר: "מיום הקמתו, מתחם שרונים פתוח בשבת לקהל הרחב, שמבקר במסעדות, בבתי הקפה ובמקומות הבילוי. הנהלת הקניון אינה מחייבת אף אחד משוכרי הקניון לפתוח את העסק במהלך השבת".

לידיעה המלאה ב-nrgאיך תוכל לפעול?