חדו"ש העלתה לרשת

טקס משואות אלטרנטיבי לתפארת הסחטנות וההשתמטות

בטקס הסאטירי נתניהו ידליק את משואת הכניעה והדיין אברהם שרמן את משואת שנאת הגר. הרב רגב: הטקס – מחאה על מכירת החיסול של עתיד המדינה שמבצעת הממשלה

טקס הדלקת המשואות האלטרנטיבי של חדו''ש. יום העצמאות ה-63, מאי 2011. עיצוב: אריה זונשיין, lionways. צילום רקע: פלאש 90טקס הדלקת המשואות האלטרנטיבי של חדו''ש. יום העצמאות ה-63, מאי 2011. עיצוב: אריה זונשיין, lionways. צילום רקע: פלאש 90

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מציעה לגולשי האינטרנט לערוך טקס משואות אלטרנטיבי המתאים למציאות הפוליטית בארץ. בטקס הסאטירי יוכלו הגולשים להדליק בשמם של 18 אישים משואות לתפארת הסחטנות ההשתמטות ומכירת הציונות.

לטקס הדלקת המשואות האלטרנטיבי

הסיבה לכך שיש 18 משואות ולא 12 כבטקס הרגיל היא ריבוי הנושאים בתחומים אלה שלא אפשר להסתפק ב-18 משואות בלבד. כתובת טקס המשואות היא: http://hiddush.org.il/torches/. את נוסחי הטקס האלטרנטיבי חיבר סמנכ"ל חדוש איש התקשורת שחר אילן ואת דף הטקס עיצב מעצב האתרים אריה זונשיין מחברת lionways.

בין הנבחרים להדלקת משואות בטקס הסאטירי: ראש הממשלה בנימין נתניהו ידליק את משואת הכניעה, יו"ר ועדת הכספים משה גפני את משואת הסחטנות, שר הביטחון אהוד ברק את משואת ההשתמטות, והדיין אברהם שרמן את משואת שנאת הגר.

להלן כמה נוסחים של הדלקת משואות בטקס האלטרנטיבי:

משואת ההשתמטות. אני שר הביטחון אהוד ברק שהבטיח גיוס לכווווווווולם וביטל את חובת הגיוס לחרדים מדליק משואה זו לתפארת השתמטות בישראל.

משואת הסחטנות. אני יו"ר ועדת הכספים משה גפני שהביא את הסחטנות הפוליטית בישראל לשיאים חדשים ואף הכריז שלא היתה שנה תקציבית טובה כל כך

משואת ההשתמטות. אני שר הביטחון אהוד ברק שהבטיח גיוס לכווווווווולם וביטל את חובת הגיוס לחרדים מדליק משואה זו לתפארת השתמטות בישראל

לחרדים, מדליק משואה זו לתפארת התקציבים שבדרך.

משואת הבורות. אני הרב יוסף שלום אליישיב שמונע הכנסת השכלה כללית לחינוך החרדי ומבטיח שעוד דורות של חרדים יתקשו מאד לעבוד ולפרנס עצמם בכבוד, מדליק משואה זו לתפארת הקצבאות והחיים על חשבון משלם המיסים.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון רב עו"ד אורי רגב אמר ש"הטקס הסאטירי הוא דרכה של חדו"ש למחות על מכירת החיסול של עתיד המדינה למפלגות החרדיות שמבצעת ממשלת נתניהו. בימיה של ממשלה זו בוטלה חובת השירות הצבאי לאברכים, ההקצבות לתלמידי הישיבות הגיעו לשיאים חדשים וחלה נסיגה דרמטית בתחומי הגיור והנישואים ובכיבוד שלטון החוק בתחומי הדת והמדינה".

לדברי רגב, "הטקסים הרשמיים של יום העצמאות מבליטים בצדק את ההישגים הרבים של המדינה. אבל לקראת החג אין מנוס מלהביט גם על המציאות הקשה בתחומי הדת והמדינה שמסכנת את עצם עתיד הציונות. רק אם נהיה מודעים מספיק למציאות הזו יש תקווה שבעתיד תוקם ממשלת אחדות אזרחית שתערוך את המהפכה האזרחית הדרושה. אז יחסך הצורך בטקסים אלטרנטיביים שהם מצד אחד סאטיריים אבל מצד שני כל כך עצובים".איך תוכל לפעול?