מה זה חצי אברך?

איך לעבוד ולהישאר אברך?

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, מסביר בתוכנית "סוגרים חשבון" למה חדו"ש בירכה על תקנת "חצאי האברכים" של שר החינוך גדעון סער וגם מסביר איפה הקאץ'

בעקבות החלטתו של שר החינוך, גדעון סער, כי אברכים שלומדים בהיקף של חצי משרה יוכלו לקבל חצי מהמלגה שמגיעה לתלמיד ישיבה שתורתו אומנותו, התראיין סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, בתוכנית "סוגרים חשבון" והסביר מדוע בירכה חדו"ש על ההחלטה.

"אני נאלץ להודות שעל פניו זה נראה חיובי, וגדעון סער ישר רץ לספר לציבור שחדו"ש בירכה על התוכנית", אמר אילן והסביר: "התוכנית חלה על ציבור מאוד מסוים – ציבור האברכים שיש להם פטור מצבא. כלומר, אברך שנמצא בדחיית שירות לא יכול לרדת לחצי תוכנית, כי הוא נחשב אדם שתורתו אומנותו. ציבור שיש לו פטור מצבא כי הוא מבוגר מדי, או שיש לו הרבה ילדים, או שיש לו פטור 21, יוכל ללמוד בהיקף של חצי תוכנית ולקבל חצי מהכסף. כלומר, אנשים כאלה יהיו חצאי אברכים, וזה אמור לאפשר להם לעבוד".

אילן גם הסביר איפה עשויים להיות טמונים המוקשים בהחלטה: "הקאץ' פה הוא האפשרות שהרבה מאוד אברכים שלמדו שעתיים בלי לקבל כסף, עכשיו יתחילו לקבל כסף. כלומר, שזה יעבוד באופן הפוך. אפשרות אחרת היא, שנראה עכשיו הרבה מאוד הטבות שניתנות לחצאי אברכים. למשל, ההחלטה הזאת חלה על מה שנקרא 'מלגת הכולל'. לא נתפלא אם בעוד כמה חודשים יהיו גם חצאי קצבאות הבטחת הכנסה".

ראו ידיעה על החלטת שר החינוך באתר חדו"ש

embed icon


איך תוכל לפעול?