מנהיגה בעירייה

רחל עזריה לתפקיד סגנית ראש העיר ירושלים

אלישבע מזי"א קוראת למנות לתפקיד את חברת המועצה עזריה, כמנהיגה של הציבור החילוני בעיר

חברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, מדליקה נרות באירוע מחאה נגד התחרדות הכותל. חנוכה תש''עחברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, מדליקה נרות באירוע מחאה נגד התחרדות הכותל. חנוכה תש''ע

כשנתיים וחצי לאחר הבחירות האחרונות לעיריית ירושלים, שבהן צפתה ב"מאבק הפוליטי על צביונה הפלורליסטי של העיר", הגיע אלישבע מזי"א להכרה כי האוכלוסייה החילונית – שלדבריה נלחמת כדי לא להפוך למיעוט – צריכה לייצר לעצמה מנהיגים שיישבו במועצת העירייה.

"הציבור החרדי – שכמו תמיד משכיל להקדים אותנו בכמה צעדים – יודע לפנות למנהיגיו את הזמן כדי שיוכלו להשקיע את כל סדר יומם בקידום ענייניהם", כותבת מזי"א במאמר ב"זמן ירושלים". "תכלס, צודקים. גם כאן צריך הציבור החילוני לדעת לסמן את מנהיגיו, ולתת להם את כל הכלים שהם צריכים כדי שיוכלו להילחם על העיר בשבילנו".

לדעתה של מזי"א, מנכ"ל עמותת רוח חדשה, מנהיגה מסוג זה היא חברת המועצה רחל עזריה. בשנתיים האחרונות, היא מנמקת, הצליחה עזריה להעביר שורה של החלטות חשובות,

הציבור החילוני צריך לדעת לסמן את מנהיגיו, ולתת להם את כל הכלים שהם צריכים כדי שיוכלו להילחם על העיר בשבילנו

כמו הארכת שנת הלימודים בגנים בחודש ושיפוץ גני משחקים, שסייעו לאלפי משפחות צעירות להחליט להישאר לגור בירושלים. היא גם מנהלת מלחמה עיקשת נגד התחרדות הכותל ונאבקת לביטול קווי המהדרין שבהם יש הפרדה בין נשים לגברים.

מזי"א מצטרפת לסופרים צרויה שלו ואיל מגד ולאנשי רוח ותרבות נוספים, שפנו לראש העיר, ניר ברקת, וביקשו ממנו למנות את עזריה לסגניתו. היא קוראת לתמוך במינויה של עזריה לאחד משני סגני ראש העיר שייכנסו לתפקידם בקרוב, מפני ש"החברה שלנו חייבת לדעת לשים שם את מי שמגיע לו, ובעיקר את מי שידע לעשות שימוש נכון במשאבים, בכוח ובזמן שמעניקה המשרה הנחשקת, כדי שעוד חמש שנים נוכל להסתכל על ירושלים ולדעת שהיא נראית כמו שחלמנו".

 למאמר המלאאיך תוכל לפעול?