פוטבול? זה לאמריקאים

התנגדות חרדית להקמת איצטדיון פוטבול ברמות

תוכנית להקים בשכונה פארק ספורט, שיכלול איצטדיון פוטבול, עלולה להתבטל בעקבות לחץ של חרדים

איצטדיון פוטבול.  martin.davidson, flickrאיצטדיון פוטבול. martin.davidson, flickr

עיריית ירושלים תיכננה להקים בשכונת רמות ב' פארק ספורט גדול, ובו איצטדיון כדורגל ופוטבול, שלושה מגרשי כדורסל, שני מתחמים לרכיבה על רולרבליידס, מתקני ספורט למבוגרים, מתקני הרפתקאות לילדים, מסלולי הליכה וריצה ופארק ירוק ורחב ידיים.

לפי כתבה שמפרסמים גלעד צוויק ועמרי מניב מ-nrg, התוכנית הזאת לא תצא אל הפועל. "לא יהיה פארק ספורט ברמות", אמר חבר מועצת העיר יוסף דייטש מיהדות התורה. חברו לסיעה וממלא מקום ראש העירייה, יצחק פינדרוס, בירך באוזני מקורביו על כך שהפארק, שהיה אמור לקום ברחוב זרחי, לא יוקם.

את הדברים אישר גם מחזיק תיק הספורט בעירייה, עו"ד אלישע פלג מהליכוד. "קיים חשש סביר, שעל אף התכנון המוקדם של העירייה להקים את פארק הספורט ברמות, התוכנית לא תצא לפועל", אמר פלג.

השטח שבו אמור לקום איצטדיון הפוטבול מיועד זה כ-20 שנה לפארק ספורט, אבל רק בחודשים האחרונים קודם תכנונו. האיצטדיון נועד להיות מגרשן של שתי קבוצות הפוטבול הירושלמיות, הליונס והקינגס.

ההתנגדות החרדית לפארק הספורט לא נובעת מהפרעות של רעש או צניעות. הסיבה האמיתית היא רצון לפגוע בחייה של האוכלוסייה הציונית בשכונה

אבל כשהתוכניות להקמת הפארק החלו לקרום עור וגידים, החלו ראשי הציבור החרדי לפעול נגדו. רבני השכונה החרדים החליטו להתנגד להקמת הפארק, וטענו שהפעילות בו תגרום רעש ותפגע בצניעות. בפגישה של החרדים ברמות הוחלט, כי אם דרישותיהם לא ייענו ישקלו הסיעות החרדיות לצאת מהקואליציה העירונית.

ב-nrg מציינים כי 60%-55% מתושבי רמות הם חילונים או דתיים לאומיים. יו"ר המינהל הקהילתי של השכונה, זאב לנדנר, טוען כי רק כ-20% מהמיעוט החרדי מעוניינים בהפיכת רמות לשכונה לחרדים בלבד. "ההתנגדות החרדית לפארק הספורט לא נובעת מהפרעות של רעש או צניעות, זה בשוליים", טוען לנדנר. "הסיבה האמיתית היא רצון לפגוע בחייה של האוכלוסייה הציונית בשכונה".

דייטש, מצדו, אמר: "אני לא רואה כל חשיבות בהקמת הפארק ברמות. שיעשו אותו בגן סאקר אם הם רוצים. החרדים, כמו יתר התושבים המתנגדים, לא רוצים שבמקום ללכת לישון בשקט, בני נוער ישחקו כדורגל וכדורסל מתחת לבית שלהם עד חצות הלילה".

 לכתבה המלאה ב-nrgאיך תוכל לפעול?