עמותת חדו"ש משיקה:

אתר מרכזי ייחודי לחופש דת ושוויון בנטל

ירכז חדשות נתונים ומידע בנושאי דת ומדינה. יציע לגולש שורת אמצעים לפעילות ומחאה בנושאי דת ומדינה. האתר ייחנך בקמפיין מיילים לראש הממשלה לקראת פסח, שכותרתו "להגעיל את הממשלה"

דף הבית של אתר חדו''שדף הבית של אתר חדו''ש

עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון השיקה בימים האחרונים את האתר הייחודי החדש שלה, שכתובתו http://hiddush.org.il. האתר יהווה מרכז לחדשות, נתונים, חשיפות ומידע בנושאי דת ומדינה. כן מכיל האתר שורת אמצעים המאפשרים לגולש לנקוט בעצמו פעולות למען חופש הדת והשוויון בנטל: לשלוח מיילים למקבלי ההחלטות והתקשורת, להעביר מאמרים ועדויות לאתר, להצטרף לקבוצת הבלוגרים תומכי חדו"ש ועוד. את האתר המרשים עיצב אריה זונשיין מחברת lionways ובנתה חברת kiwinet.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר ש"האתר יציע לגולשים, לראשונה בישראל, כתובת מרכזית בנושאי חופש דת ושוויון בנטל. שם יוכלו גם למצוא מידע מרוכז ואמין במגוון נושאי הדת והמדינה. כן תציע להם חדו"ש את האפשרות לפעול באופן מעשי ואישי לשינוי המצב, ממחאה שתועבר ישירות לקובעי המדיניות באמצעות מספר הקלקות ועד התנדבות ארוכת טווח".

האתר ייחנך בקמפיין של משלוח מיילים לראש הממשלה, בסיסמה "להגעיל את הממשלה". הקמפיין יציע לגולשים את האפשרות לשלוח באמצעות האתר מייל לראש הממשלה שבו יקראו לו "להחליף את הקואליציה הלא כשרה הזו ולהקים ממשלה אזרחית כשרה למהדרין, ממשלת חופש דת ושוויון בנטל". הכתובת שממנה ניתן לשלוח את המיילים: http://hiddush.org.il/actions.aspx.

כן הוא יזמין את הגולשים לחתום על החזון של העמותה. החזון פורש את המציאות האפשרית בישראל בעתיד הלא רחוק, אם עקרונות חופש הדת והשוויון יהפכו מהבטחה למציאות. בין הסעיפים בחזון:

"תארו לעצמכם מציאות שבה כל אזרח ישראלי יכול להתחתן במולדתו בטקס דתי או אזרחי על פי בחירתו. איש לא יצטרך לצאת מגבולות הארץ כדי להינשא.

תארו לעצמכם מציאות שבה נטל השירות הביטחוני מתחלק בצורה שוויונית, גם בחורי ישיבות חרדים משרתים בצבא,

תארו לעצמכם מציאות שבה נטל השירות הביטחוני מתחלק בצורה שוויונית, גם בחורי ישיבות חרדים משרתים בצבא, ומי שאינו משרת בצבא משרת בשירות אזרחי חיוני

ומי שאינו משרת בצבא משרת בשירות אזרחי חיוני.

תארו לעצמכם מציאות בה איש לא יידרש להתדיין בפני בית דין רבני, שרעי או בית דין דתי אחר נגד רצונו. רק מי שמקבלים את סמכות הדיינים והחוק הדתי יתדיינו על פיו ויתגרשו על פיו".

באתר ערוץ שבו ירוכזו נתונים בנושאי דת ומדינה. בין הנתונים שניתן למצוא בו:

 • 62,500 תלמידי ישיבות ואברכים היו בשנת 2010 בהסדר דחיית השירות לבחורי הישיבות.

• 1 מכל 6 בני 18 מתגייס לישיבה במקום לצבא.

• מכיוון שאין לומדים תוכנית ליב"ה במוסדות החרדיים, 40% מהגברים החרדים אינם יודעים כלל אנגלית ועוד כ-40% יודעים אנגלית ברמה בינונית ומטה.

• בשנת 2010 פעלו בישראל 63 קווי אוטובוסים שבהם הפרדה בין גברים לנשים, שביצעו 2,500 נסיעות הפרדה ביום.

דף הציטוטים של אתר חדו"ש מרכז שורה של ציטוטים מדבריהם של מנהיגי האומה בעד חופש דת ושוויון בנטל ושל מנהיגים חרדים כנגדם. בין היתר מצוטט חוזה הציונות, בנימין זאב הרצל, שכתב ב"מדינת היהודים" ש"בענייני המדינה לא יהיה לכוהני הדת כל עסק". מייסד הזרם הרוויזיוניסטי, שממנו יצאו שתי המפלגות הגדולות הליכוד וקדימה, זאב ז'בוטינסקי, כתב במאמר בפנייה ישירה לחרדים: "ידידי החרדים, הבינוני היטב, אין השכינה באה תוך שימוש באמצעי כפייה".

מייסד המדינה, דוד בן-גוריון, אמר בראיון למעריב: "בהכרזת העצמאות הודענו על חופש דת ומצפון, אבל לא קבענו שישראל תהיה מדינת הלכה והרבנים ישלטו בה". נשיא המדינה הראשון, חיים וייצמן, צפה את הצורך להיערך למלחמת תרבות, אם חפצי חיים אנחנו, וצפה בדאגה ובהתנגדות את רצונם של פוליטיקאים דתיים להשתלט על משרדים ממשלתיים.

לדף הבית באתר חדו"ש

לקמפיין "להגעיל את הממשלה"איך תוכל לפעול?