דרכי נועם

הרב אמסלם: מאבקי קברים – בגלל אינטרסים כלכליים

ח"כ אמסלם כותב ב"כיכר השבת", כי מאבקי דת מיותרים גורמים לחילול השם ומביאים להשנאת הדת

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים בגבעת אנדרומדה. צילום: גילי יערי, פלאש 90

כשקבוצה מיליטנטית וקיצונית מנכסת לעצמה את הבעלות על המאבקים למען קודשי ישראל, הציבור שותק, למרות שהדברים גולשים לעתים לאלימות מילולית ואף פיזית, מפני שהוא מצדיק עקרונית את המאבקים. כך כותב הרב ח"כ חיים אמסלם במאמר ב"כיכר השבת".

לדברי אמסלם, קיימת נטייה שלא להאמין לארכיאולוגים אם הם מודיעים שקברים שנמצאו הם קברי פגאנים, ועם זאת יש מקום לעצור ולחשוב, אם "במאבקים שגולשים לעלבונות והטחת אשמות, ולא מעט חילול השם, הנכון הדבר לשתוק לנוכח קבוצה זניחה שעל דעת עצמה לקחה לה את הפטרונות על המאבקים למען קודשי ישראל".

החדשה האחרונה שהם מתעקשים להביא לקבורה את עצמות הנוצרים (עם עצמות החזירים הקבורים עמם?!). האין גבול לטיפשות?!

לא מעט מאבקים מסוג זה, כותב אמסלם, מיותרים הלכתית והם נגועים באינטרסים כלכליים. בנוסף, בעטיים של קיצונים למיניהם החרדים נותנים ל"אלו שאינם אמונים על כבוד התורה ולומדיה, מקל להכותנו בו... החדשה האחרונה שהם מתעקשים להביא לקבורה את עצמות הנוצרים (עם עצמות החזירים הקבורים עמם?!). האין גבול לטיפשות?!"

יש לומר לכל "התמהונים" למיניהם, הרפו ודי לכם, הוא אומר. כל המאבקים הללו ודומיהם מעולם לא הועילו ולא הוסיפו כבוד לתורה ולומדיה, ורק גרמו להשנאת הדת על חלקים גדולים בעם ישראל, וחבל.

למאמר המלא ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?