סכנה מוחשית

הוותיקן דורש להגיש כתב אישום נגד גופשטיין

יו"ר ארגון להב"ה הביע תמיכה בהצתת כנסיות, נציגות הוותיקן בישראל פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעמידו לדין

דוכן של ארגון להב''ה בירושלים. עומד משמאל, בנצי גופשטיין. צילום: BlueHorizon, wikipediaדוכן של ארגון להב''ה בירושלים. עומד משמאל, בנצי גופשטיין. צילום: BlueHorizon, wikipedia

לאחר שבנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, הוקלט בדיון שבו הביע תמיכה בהצתת כנסיות, פנתה נציגות הוותיקן בישראל ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפעול מיידית להגשת כתב אישום נגד גופשטיין. הדברים נאמרו בדיון שהתקיים בישיבת וולפסון.

ynet מדווח שראשי הכנסיות הנוצריות בישראל הגישו תלונה למשטרה נגד גופשטיין. "טרם יבשה הדיו על כתבי האישום שהוגשו נגד מציתי כנסיית נס הלחם והדגים... וכבר צצו דבריו המחרידים של מר בנצי גופשטיין... ובהם תמיכה מפורשת בשריפת כנסיות בישראל", כתבו ראשי הקסטודיה, האחראית על המקומות הקדושים לנצרות בישראל מטעם הוותיקן.

נציגות הוותיקן דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להפעיל את סמכויותיו ולהורות על הגשת כתב אישום

טרם יבשה הדיו על כתבי האישום שהוגשו נגד מציתי כנסיית נס הלחם והדגים... וכבר צצו דבריו המחרידים של בנצי גופשטיין

נגד גופשטיין בחשד להסתה לאלימות ולטרור, "מתוך ראיית האינטרס הציבורי והסכנה המוחשית לכנסיות ולקהילות הנוצריות בארץ, והחשש הממשי מהמשך הפגיעה בהן כתוצאה מדבריו".

פריד ג'ובראן, היועץ המשפטי של הקסטודיה, מציין במכתב לווינשטיין כי זה כמה חודשים מונחים על שולחנו של היועץ המשפטי ממצאי חקירה שהתנהלה נגד ארגון להב"ה, אך ממצאים אלה לא תורגמו לכתבי אישום.

גופשטיין מסר בתגובה: "אני רואה בחומרה רבה את התערבות הוותיקן בדיונים הלכתיים. הגיע הזמן להזכיר לוותיקן שחלפה תקופת הצנזורה שבה הם צינזרו ספרים יהודיים. משכו ידיכם מתורת ישראל".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?