מלחמת פשקווילים

תגובה לתמיכה בשליסל: אין לחרדים חלק במעשה הנורא

קיצונים חרדים הפיצו בשבוע שעבר מודעות המביעות תמיכה בישי שליסל, שדקר שישה ממשתתפי מצעד הגאווה והרג את הנערה שירה בנקי. בתגובה הופצו פשקווילים המוקיעים את הרצח

כרזות על לוח מודעות במאה שערים. צילום: Libertinus, flickrכרזות על לוח מודעות במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: Libertinus, flickr

"יהודי לא רוצח!" זאת הכותרת של פשקווילים שהופצו בשבוע שעבר בירושלים, בבית שמש ובאלעד. המודעות הופצו ביישובים ובשכונות חרדיים בתגובה על פשקווילים שהביעו תמיכה בישי שליסל – שרצח את שירה בנקי בדקירות במצעד הגאווה בירושלים בסוף יולי ופצע חמישה משתתפים אחרים במצעד.

את מודעות התמיכה בשליסל תלו חרדים קיצוניים בירושלים, בשם קבוצה המכנה עצמה "היהדות הנאמנה". בפשקווילים הם הודו לשליסל "בשם כל בית ישראל החרדים לדבר ד', ובשם תורתנו הקדושה הנצחית", ואף כינו אותו שליח הקהל ושליח אלוהים.

גם על פשקוויל התגובה חתמה קבוצה בשם "היהדות הנאמנה". בפשקוויל זה נכתב: "היהדות הנאמנה מוקיעה בשאט נפש את מעשה האכזריות והרצח הנורא שביצע י. ש. ביום חמישי האחרון בעיר הקודש ירושלים, בתירוץ 'מלחמות השם'".

לאחרונה יצאו כמה ריקים ופוחזים המוציאים דיבתם של יראי השם, ושיבחו את הרוצח ואת מעשיו הרעים

חברים בקבוצה אמרו ל-ynet כי "אינם שוללים מחאה לגיטימית" נגד מצעד הגאווה – אבל הם עומדים על כך שגבולות המחאה חייבים להישמר. לדבריהם, "לאחרונה יצאו כמה ריקים ופוחזים המוציאים דיבתם של יראי השם, ושיבחו את הרוצח ואת מעשיו הרעים. כאן המקום להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: אין ליהדות החרדית שום חלק במעשה הנורא, והיא מתנערת מאותו רשע ומתומכיו הנלוזים המביאים עלינו חורבן גדול".

יחיאל ועקנין. תושב אלעד ומיוזמי פשקוויל המחאה, אמר: "מי שתלה את המודעות במאה שערים לא מייצג את רובו המוחלט של הציבור החרדי. הם קבוצה קיצונית שמנסה לחרחר מריבות. הגיע הזמן שהרוב שחושב אחרת יביע את עמדתו".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?