דקירה במצעד הגאווה

הרב רגב: על הרבנים האורתודוקסים למתן השיח נגד הלהט"בים

הרבנים הראשיים גינו את הדקירה במצעד הגאווה בירושלים. הרב יוסף: "דינו של הדוקר הוא כדין כל רוצח ואף חמור מכך"

חרדים ואנשי ימין עורכים בקרית הלאום בירושלים מצעד כנגד מצעד הגאווה, ובו בובות של בהמות וחיות פרא, 29.07.2010. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90חרדים ואנשי ימין במצעד נגד מצעד הגאווה, שבו הוצגו בובות של בהמות וחיות פרא, יולי 2010. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

הרבנים הראשיים, יצחק יוסף ודוד לאו, גינו את פיגוע השנאה שהיה ביום חמישי, שבו פצע ישי שליסל שישה ממשתתפי מצעד הגאווה בירושלים. "דינו של הדוקר ברחובות ירושלים הוא כדין כל רוצח ואף חמור מכך, לא ייתכן שיקום אדם וכביכול בשם הדת ירים ידו על נפש מישראל", אמר הרב יוסף.

הרב לאו הוסיף כי על רשויות החוק לטפל במעשה האלימות בכל חומר הדין. "מדובר במעשה חמור מאד, וברור לכל שזו אינה דרכה של תורה ויהדות", אמר לאו.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "השיח הקיצוני, האלים ומשולח הרסן בציבור הדתי והחרדי כלפי קהילת הלהט"בים מתפרש אצל אנשים קיצוניים כהיתר לפגיעה ולרצח. שוב חייבים להזכיר שמלים יכולות להרוג". לדברי רגב, "על הרבנים הדתיים-לאומיים והחרדים מוטלת חובה לרסן את השיח הזה. עליהם ולהשמיע קול ברור שאסור לפעול באלימות גם נגד מי שפועל מבחינתם בניגוד מוחלט לדרך התורה".

רגב הוסיף: "היה מרגש לגלות השנה שמצעד הגאווה בירושלים הפך למסורת כל כך מובנת מאליה, עד שלא היה מאבק נגדו.

הרב רגב: השיח הקיצוני והאלים בציבור הדתי והחרדי כלפי קהילת הלהט"בים מתפרש אצל אנשים קיצוניים כהיתר לפגיעה ולרצח

בלתי נסבל לחשוב שעכשיו גם דקירת אנשים במצעד הפכה למסורת נוראה".

לפי ynet, בתנועה הרפורמית אמרו: "שיח ההסתה והשנאה שנעשה פעמים כה רבות בשמה של תורת ישראל גובה פעם נוספת מחירים בלתי נסבלים מהחברה הישראלית. אירוע הדקירה הנפשע מוכיח עד כמה מצעדי הגאווה והמאבק בדעות הקדומות נדרשים לחברה הישראלית. התנועה הרפורמית מחבקת את הקהילה הגאה בישראל בערב קשה זה. רבני התנועה ימשיכו לערוך בגאווה והתרגשות טקסי נישואים לבני זוג מאותו המין ויחד עם שותפים רבים בחברה הישראלית נהדוף לאחור את האלימות, האפליה והשנאה".

ארגון הו"ד (מרכז סיוע ותמיכה להומואים דתיים וחרדים) אמר: "השנאה וההסתה מופצות בכל אתר ואתר בערוצי התקשורת הדתיים והחרדיים, בעלוני השבת ובשיעורים, על ידי מנהיגי הציבור הדתי ובעיקר על ידי חלק מרבניו. על רבנים אלו להבין כי כמנהיגים רוחניים של ציבור – למלים שלהם יש כוח עצום שעובר תרגום למציאות הנוראית שאליה נחשפנו היום".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?