השפלות והטרדות

בן דהן: תחרויות ציורים נגד חרדקים בגנים חרדיים

בנאום בכנסת אמר סגן שר הביטחון, שנפגש עם חיילים העוסקים בגיוס חרדים ושמע מהם על המאבק המסלים נגדם

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדים (צילום אילוסטרציה)

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן מהבית היהודי, התייחס אתמול בהרחבה למאבק שמתנהל בקרב הציבור החרדי נגד הגיוס לצבא. בנאום במליאת הכנסת אמר בן דהן כי שמע מחיילים חרדים תיאורים של שיחות טלפון שבהן מקללים אותם. לדבריו, המטלפנים "טורחים להתקשר דווקא לטלפון הביתי וגם אם הילד עונה – מקללים את אביו. התיאור הכואב ביותר אולי היה דווקא קשור המערכת החינוך. תיאורים של תחרויות ציורים בגני ילדים נגד מה שהגננות קוראות בבוז 'החרד"קים'", אמר בן דהן.

לדבריו, "פרסום חוברת עם פרטיהם האישיים של אלו המגייסים חיילים משורות החברה החרדית לצה"ל הוא אירוע חמור, שיש בו מעין התרת דמם של אלו העוסקים בגיוס חרדים לצבא, ואל לנו להפקיר את אלו הרואים בשירות בצה"ל ערך ומסייעים לכל מי שרוצה להתגייס, לעשות כן".

בן דהן אמר כי מיד עם פרסום החוברת שוחח עם הגופים הרלוונטיים במערכת הביטחון וכי הובטח לו שהעניין יטופל כנדרש.

פרסום פרטיהם האישיים של מגייסי חיילים מהחברה החרדית הוא מעין התרת דמם של אלו העוסקים בגיוס חרדים לצבא

בן דהן הוסיף כי בשבוע שעבר נפגש עם חיילים שפרטיהם האישיים ותמונותיהם הופצו בחוברת שאליה התייחס. הם סיפרו לו שהוא הנציג הראשון של הממשלה ששוחח אתם. לדבריו, הם עוברים הטרדות והשפלות בבתי הכנסת, ברחוב ובמוסדות חינוך.

סגן שר הביטחון אמר לחיילים כי צה"ל רואה בחומרה רבה את הפצתם של פרסומים פוגעניים ומסיתים נגד קצינים וחיילים, ואף נגד אזרחים הפועלים מתוקף תפקידם לטובת גיוס בני החברה החרדית לשירות בצה"ל.

"בחדרי חרדים" מדווח שבן דהן אמר כי בעקבות הפצת החוברות פנה הפרקליט הצבאי הראשי לפרקליט המדינה וביקש לפתוח בחקירה משטרתית לבירור נסיבות העניין. "סלחנות כלפי מקרים מסוג זה... מובילה להסלמה. פעילות ההסתה מתורגמת למעשי אלימות, כפי שראינו כאשר הותקף רס"ן חרדי בבית שמש במאי האחרון כשהגיע לניחום אבלים וכפי שהותקף קצין גבעתי, שביקר את חייליו בשכונת מאה שערים בירושלים", אמר בן דהן.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?