גישה מורחבת

דרעי חתם על הקלה ביבוא שרימפס ופירות ים

בהסכם עם ממשלת קנדה נכתב כי תהיה הקלה ביבוא מוצרים שונים – ובהם פירות ים – מהמדינה. משרד הכלכלה השמיט את המאכל הלא כשר מהודעתו על ההסכם

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון בארנה בירושלים במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

הסכם שעליו חתם משרד הכלכלה בראשות השר אריה דרעי מש"ס, יאפשר הוזלה של שרימפס ופירות ים – שאינם כשרים – המיובאים מקנדה. משרד הכלכלה לא דיווח על כך בהודעה שפרסם, שבה נאמר כי בעקבות החתימה על ההסכם תחול "הוזלה במחירי הדגים המיובאים, תבלינים, פירות וירקות משומרים ודברי מאפה".

על ההוזלה ביבוא פירות ים מקנדה נמסר בהודעה שפרסם ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, באותו עניין. לפי ההודעה הקנדית, מההסכמים בין המדינות עולה כי תחול הקלה גם על יבוא פירות ים.

על הפרסום הקנדי דיווח הגולש יואב רבינוביץ באתר החרדי "כיכר השבת". בהודעה של ראש ממשלת קנדה נאמר, שמדינתו "ידועה

בהודעה של ממשלת קנדה נאמר כי ההסכם יספק הזדמנויות גישה מורחבות למוצרים חקלאיים, דגים ופירות ים קנדיים

ביצוא דגים ופירות ים ברמה עולמית. קנדה היא אחת התעשיות המסחריות החשובות ביותר בעולם הדיג. משווקי הדגים ופירות הים הקנדים ייהנו מהזדמנויות חדשות בשוק הישראלי בשנים הקרובות".

בהמשך ההודעה נכתב כי ההסכם "יספק הזדמנויות גישה מורחבות למוצרים חקלאיים, דגים ופירות ים קנדיים, באמצעות הורדת התעריפים על מוצרים כמו חמוציות, מזון לכלבים, מאפים, מאכלי ים ודגים".

מוצרים נוספים שיבואם לישראל יהיה קל יותר בעקבות ההסכם: "חומוס, ירקות קפואים, צ'יפס קפוא, תפוחים, יין ושרימפס".

אתר "סרוגים" מציין כי במשרדו של דרעי סירבו להגיב על הדברים.

לידיעה ב"סרוגים"איך תוכל לפעול?