בחזרה למיצ"ב

בחינות מיצ"ב במעיין החינוך התורני

ש"ס הסכימה לערוך בחינות מיצ"ב ברשת החינוך שלה. הדרך להכללת הבחינות בליבת החינוך החרדי עוד ארוכה

גדעון סער בהופעה בסוכנות היהודית, צילום: הסוכנות היהודית, flickrשר החינוך, גדעון סער. קיבל את ברכתו של הרב עובדיה. צילום: הסוכנות היהודית, flickr

תלמידי מוסדות מעיין החינוך התורני – רשת החינוך של ש"ס – יחזרו להיבחן בבחינות המיצ"ב. כך עולה מתשובה של משרד החינוך לעתירה בעניין זה, שהגישה לבג"ץ התנועה הרפורמית.

תומר ולמר מדווח ב-ynet, כי מהתשובה עולה שלאחרונה גובשה הסכמה בין שר החינוך, גדעון סער, לראשי מעיין החינוך התורני, שלפיה מוסדות השייכים לרשת החינוך החרדית ישתתפו בבחינות המיצ"ב במאי הקרוב. לפי ידיעה מאת מוטי לוי בוואלה, סער קיבל את ברכת מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לתוכנית.

לפני כשלוש שנים החליטה הנהלת מעיין החינוך התורני להחרים את הבחינה. עכשיו סיכמה הרשת, שבה לומדים כ-40 אלף תלמידים, על התאמת הבחינות לאפיונים התרבותיים של הציבור החרדי.

מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "הכנסת מבחני המיצ"ב לרשת החינוך של ש"ס היא צעד קדימה, במאמץ לשילוב לימודים כלליים בחינוך החרדי. עם זאת, יש לזכור כי רוב

מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב: המבחן האמיתי של משרד החינוך הוא החדרת לימודי מתמטיקה, מדעים, אנגלית ואזרחות ומבחני המיצ"ב למוסדות החינוך החרדי האשכנזי

תלמידי רשת החינוך של ש"ס אינם מגיעים ממשפחות חרדיות, והמבחן האמיתי של משרד החינוך הוא החדרת לימודי מתמטיקה, מדעים, אנגלית ואזרחות ומבחני המיצ"ב למוסדות החינוך החרדי האשכנזי".

רגב התייחס גם להסכמה של ש"ס למהלך. "חשוב שההסכמות עם ש"ס לא ייתנו את הרושם המוטעה, כאילו מדובר בחינוך החרדי כולו. יש גם לקוות שראשי המפלגה לא יתקפלו בלחץ הרבנים האשכנזיים, כפי שעשו לא אחת בתקופה האחרונה".

יואב בן צור, מנכ"ל מעיין החינוך התורני, אמר לאתר החרדי לדעת.נט, כי החלטת הרשת אינה קשורה לעתירה כזאת או אחרת שהגישו הרפורמים. "הבאנו את הנושא להנהלה שלנו וכמובן לרבנים ובראשם למרן הגר"ע יוסף שליט"א, שלא ראו בעיה בקיום המבחנים שיותאמו לתלמידים שלנו, ושאנו נעבור על הטקסטים קודם לכן", אמר בן צור. "מבחני המיצ"ב יהוו אינדיקציה גם בשבילנו, לבחון את היכולות שלנו ואת המציאות שבה אנו נמצאים".

לידיעה ב-ynet

 לידיעה בוואלה

 לידיעה בלדעת.נטאיך תוכל לפעול?