שגיאות מי יבין

ביטאון ש"ס התנצל על פרסום המודעה של "ובזכותן"

בעקבות ביקורת קשה של יו"ר ש"ס על פרסום מודעה מטעם מפלגת הנשים החרדיות כתב עורך "יום ליום": "לצערנו השתרבבה לעיתון מודעה של ארגון שאין רוח חכמים נוחה הימנו"

ראשת מפלגת הנשים החרדית ''ובזכותן'', רות קוליאן, ומספר 4 ברשימתה, גילה ישר, בהפגנה של מסורבות גט בכניסה לבית הדין הרבני הגדול בירושלים. 04032015 צילום: נתי שוחט, פלאש 90ראשת מפלגת הנשים החרדית ''ובזכותן'', רות קוליאן, ומספר 4 ברשימתה, גילה ישר, בהפגנה של מסורבות גט בכניסה לבית הדין הרבני הגדול בירושלים.צילום: נתי שוחט, פלאש 90

פרסום המודעה של מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן" בביטאון ש"ס, "יום ליום", בשבוע שעבר התקבל בהפתעה בציבור הכללי ובשמחה בקרב הפעילות. יו"ר המפלגה, רות קוליאן, אמרה שפרסום המודעה היה הישג אדיר.

אבל הפרסום עורר גם ביקורת רבה על העיתון. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, תקף את ביטאון המפלגה על הפרסום. מלשכתו של דרעי נמסר: "אין לנו שליטה על מה שקורה בעיתון 'יום ליום', וזה מחזק את התפיסה של תנועת ש"ס להקים מערכת עיתון חדשה ואיכותית".

בסוף השבוע פרסם עורך העיתון, יצחק קקון, התנצלות על הפרסום. "שגיאות מי יבין: בשבוע שעבר אירעה תקלת מערכת מצערת. לצערנו השתרבבה לעיתון מודעה של ארגון שאין רוח חכמים נוחה הימנו", כתב קקון. "מודעה שבהחלט היה אסור לה

קוליאן: לא יכול להיות ששר מאיים על עיתון בגלל שפרסם מודעה התומכת בשוויון זכויות לנשים חרדיות, והעיתון נרתע ומפרסם התנצלות

להיכנס, אנו במערכת העיתון נעשה כל שביכולתנו למנוע הישנות מקרים מעין אלו ולהמשיך להגיש לקוראינו הנאמנים תוכן איכותי על פי הנחיות והשקפת גדולי ישראל, כפי שתמיד פעל 'יום ליום' כשופר נאמן לגדולי הדור – מועצת חכמי התורה שליט"א".

בתגובה על ההתנצלות אמרה קוליאן ל"חרדים 10": "ההתנצלות של עיתון 'יום ליום' היא דבר מזעזע. לא יכול להיות שבמדינת ישראל שר מאיים על עיתון בגלל שפרסם מודעה התומכת בשוויון זכויות לנשים חרדיות, והעיתון נרתע בגלל האיום ומפרסם התנצלות. על מה העיתון מתנצל?! על כך שנשים חרדיות במאה ה-21 רוצות שוויון? זו תעודת עניות גם לעיתון וגם לשר דרעי, שמשתמש בשיטות של (נשיא רוסיה) פוטין".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?