הפקרת המגייסים

חדו"ש על פרסום פרטיהם של מגייסי החרדים לצה"ל: מערכת החוק תהיה אחראית לכל תקיפה

חוברות המופצות תחת הכותרת "הציידים" כוללות את פרטיהם ותמונותיהם של הפעילים לגיוס חרדים ודברי הסתה המסכנים אותם

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדים

חרדים קיצונים, הנאבקים נגד גיוס תלמידי ישיבה לצה"ל, מפיצים בשבוע האחרון חוברות המסיתות נגד קצינים, חיילים ואזרחים הפועלים לגיוס תלמידי ישיבה לצבא. החוברות, הכוללת את תמונותיהם של פעילים לגיוס חרדים, מופצות תחת הכותרת "הציידים, הפנים והשמות של ציידי הנשמות".

בחוברת אחת מובאים תמונותיהם של בכירי הפעילים לגיוס חרדים ותיאור תפקידם. הפעילים מתוארים כמיסיונרים, תאבי בצע, תלמידים כושלים ומתבהמים.

"ההסתה נגד החיילים החרדים הולכת ומסלימה בגלל אזלת היד של המשטרה והפרקליטות", אמר בתגובה מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב. "הגורמים הפוליטיים העומדים מאחורי הקמפיין מפרשים בצדק את שתיקת שלטונות החוק כחולשה ולכן הם הולכים ומסלימים את פעולותיהם. צריך להיות ברור, האחריות הישירה לכל מקרה תקיפה של חייל על ידי בריוני הקיצונים החרדים תהיה מוטלת על מערכת החוק, שאינה נלחמת ברצינות ובנחישות בתופעה".

לדברי רגב, "הקסבות של מאה שערים ובית שמש הפכו לארץ ללא חוק ולאזורי סכנה לחיילים. עשרות רבות של מקרים עוברים ללא מעצרים וכתבי אישום והבריונים לומדים שתקיפת חייל או קצין אינה חשובה מספיק בעיני משטרת ישראל והפרקליטות.

מנכ"ל חדו"ש: אין ספק שהמסיתים מקבלים רוח גבית מההסכם הקואליציוני, המעקר את חוק הגיוס

עכשיו מפקירים גם את המגייסים, האנשים שהם חוד החנית של שילוב החרדים בצה"ל. רק לאחר שתוקפי חיילים והמסיתים ייכנסו לכלא לתקופות משמעותיות, יש סיכוי שהתופעה תיבלם".

רגב אמר עוד: "אין ספק שהמסיתים מקבלים רוח גבית מההסכם הקואליציוני, המעקר את חוק הגיוס ומאפשר לשר הביטחון לשחק ביעדי הגיוס. המסר הוא אחיד וברור: החוק הישראלי ועקרון השוויון אינם חלים על המשתמטים משירות צבאי וגם לא על המיעוט העברייני המסית והאלים".

לפי אתר מגפון, החוברות הודפסו בצבעי שחור ואדום והן כוללות את פרטיהם של 40 המגייסים – מספרי הטלפון שלהם, מספרי תעודות הזהות שלהם וכתובותיהם הפרטיות. חשיפת פרטיהם של המגייסים מסכנת אותם. מפיצי החוברות מאשימים את פעילי הגיוס כי הם מקבלים תגמול כספי על כל צעיר שמתגייס. כלומר, הם ציידי ראשים.

"ג'רוזלם פוסט" מציין שבשער האחורי של החוברת מופיע ציור של מציבה, שעליה נכתב: "יזכור אלו' את אלפי החללים שנפלו למסלולי נצ"ח (נצח יהודה, גדוד החי"ר החרדי), שח"ר (שילוב חרדים במקצועות טכנולוגיים) וגבעתי (גדוד חרדי מוקם בחטיבה), שנשבו בידי בני עוולה 'ציידי הנשמות'".

לידיעה במגפון

לידיעה ב"ג'רוזלם פוסט"איך תוכל לפעול?