דו"ח מיוחד של חדו"ש

הח"כ שרואה בישראל אויב

ישראל אייכלר, שחוזר לכנסת, רואה בישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי". את יריביו הוא מרבה להשוות ל"נאצים" ול"בהמות"

חח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה. צילום: פלאש 90

לקריאת הדו"ח המלא

שש שנים בדיוק לאחר שסיים את הקדנציה הראשונה שלו כחבר כנסת, חוזר העיתונאי והפובליציסט החרדי, הרב ישראל אייכלר, אל המשכן לחצי קדנציה נוספת. אייכלר יחליף את ח"כ מאיר פרוש, שהתפטר בשבוע שעבר בעקבות הסכם הרוטציה ביניהם.

לקראת חזרתו לכנסת, פרסמה עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, דו"ח ובו שלל התבטאויות שלו נגד חילונים. בין היתר תיאר את הציבור החילוני כ"דור של אנשים שנראים כבהמות אדם ומתנהגים כחיות דו-רגליות".

עם כניסתו לתפקיד סיפר אייכלר לקובי נחשוני מ-ynet על היעדים שהגדיר לעצמו: "לשלול את הלגיטימיות של הגזענות האנטי-חרדית. היא מופצת וממומנת על-ידי גורמים חיצונים בארה"ב ובאירופה וגורמת לשנאת חינם. נילחם בזה בכל דרך, כולל ועדת החקירה הפרלמנטרית שדיברו עליה. כל המאבק שלנו הוא על שמירת התרבות היהודית ועל נשמת ישראל שלא תכבה".

לרגל שובו של אייכלר לבית המחוקקים ביום שני, 7 בפברואר, הכינה עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, דו"ח המרכז ביטויים חריפים שבהם השתמש אייכלר בשנים האחרונות נגד הציבור

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "כניסת אייכלר לכנסת מזכירה את יחסה העוין של יהדות התורה למדינה ולשלטון שבו היא שותפה"

החילוני והמדינה. את הדו"ח חיבר סמנכ"ל המחקר וההסברה של חדו"ש, שחר אילן. הדו"ח הוגש לחברי הכנסת בבוקר שבו חזר אייכלר למשכן.

בין היתר כינה אייכלר את ישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי", ואמר ש"כל הדיבורים על דמוקרטיה הם פשוט שקר וצביעות". על היחסים בין חילונים לחרדים כתב אייכלר: "אין יותר שום בסיס להיותנו עם אחד". כן טען שהלוחמים החילונים נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", וכתב גם על "משרפות התקשורת".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר לקראת ההשבעה: "יש להגן על זכותו של אייכלר לנבל את פיו כנגד כל היקר לרוב אזרחי המדינה. טוב שאנו חיים אנו בדמוקרטיה מודרנית, שמאפשרת לו להביע ברבים את עמדותיו הכל-כך קיצוניות נגד המדינה והדמוקרטיה. עם זאת, חשוב שנכיר את יחסו של הח"כ החדש למדינה, לציונות ולמי שאינו חרדי, ונזכור את יחסה העוין של יהדות התורה למדינה ולשלטון בו היא שותפה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?