צעדה לשוויון

מסע האלונקות נגד ההשתמטות בדרך לירושלים

ארגוני "פורום חובת השירות", ביניהם חדו"ש, צועדים לבית ראש הממשלה במחאה נגד חוק טל

מסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל. צילום: הפורום לשוויון בנטלמסע האלונקות של "פורום חובת השירות". צילום: הפורום לשוויון בנטל

"מסע האלונקות", שבו מוחים הארגונים החברים ב"פורום חובת השירות" על תופעת ההשתמטות מצה"ל, יצא לדרכו ביום שלישי, 18 בינואר 2011, מבסיס הקליטה והמיון בתל השומר.

בידיעה בוואלה! נכתב כי בצעדה משתתפים כ-250 איש, ביניהם ח"כ אבי דיכטר מקדימה, ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ וח"כ מירי רגב מהליכוד. חדו"ש היא בין הארגונים שיזמו את המסע.

על שלטים שנושאים הצועדים נכתבו סיסמאות כמו "קורסים תחת הנטל", "התגייסתי לשינוי חוק טל" ו"עם אחד – גיוס אחד". תלמידי המכינה הקדם-צבאית גליל עליון קוראים "אהוד ברק שר הביטחון כמה חרדים שחררת עד היום".

שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש – לחופש דת ושוויון, אמר: "הציבור אומר ברגליים ובכתפיים שנמאס לו ושהוא לא יכול יותר

שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש: "הציבור אומר ברגליים ובכתפיים שנמאס לו. הוא דורש מהממשלה מדיניות שתביא לכך שכל העם ישרת ולא חצי העם"

לשאת בכל הנטל. הוא דורש מהממשלה מדיניות שתביא לכך שכל העם ישרת ולא חצי העם".

ח"כ דיכטר אמר: "כשר וכחבר כנסת אף פעם לא נטלתי חלק לא בעצרות ולא בצעדות. אני חושב שהנושא של שוויון בנשיאה בנטל הוא נגיעה באחד מנכסי צאן הברזל של מדינתנו. אנחנו נמצאים על קו שבר ואסור לנו לתת לאדישות לנצח".

הצועדים הגיעו לקרית הממשלה ברמלה, שם קיימו עצרת מחאה. הצעדה הסתיימה מול בית ראש הממשלה בירושלים. הצועדים מוחים נגד חוק טל, המנציח את אי השוויון. הצעדה נערכת לקראת הדיון שייערך בבג"ץ בסוף החודש בעתירות שהוגשו נגד החוק. בצעדה משתתפים אגודות הסטודנטים, תנועות נוער, תנועות פוליטיות, ארגוני חיילי מילואים ותנועות נוספות.

לידיעה בוואלה!איך תוכל לפעול?