מנסים לתקן

דרעי: מהמחנה הציוני היינו מקבלים כפול

בישיבה של סיעת ש"ס השיב שר הכלכלה על הביקורת שנמתחה על החלטות הממשלה לבטל את חוק הגיור ולהעביר את בתי הדין הרבניים למשרד הדתות

יו''ר שס אריה דרעי בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה 28.08.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש"ס, אריה דרעי, בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה. צילום: פלאש 90

שר הכלכלה ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, תקף אתמול את ראשי האופוזיציה, בעקבות הביקורת שמתחו על החלטות הממשלה לבטל את חוק הגיור ולהעביר את בתי הדין הרבניים למשרד הדתות.

"אני רוצה לומר לכל הקולות ששמעתי היום על 'מכירת המדינה לחרדים'. יכולנו לקבל פי שניים בהסכם הקואליציוני, אילו רק היינו ממליצים לנשיא המדינה על ממשלה בראשות בוז'י הרצוג", אמר דרעי בישיבה של סיעת ש"ס בכנסת. "שנתיים הממשלה הזו (הקודמת) ניסתה לפגוע בציבור החרדי ופגעה בחלשים, ואת זה אנחנו מנסים לתקן... הממשלה הזו חזקה. ראש הממשלה מנהל אותה ביד רמה. אין מי שיכול להפיל אותה, ומי שרוצה להצטרף, שלא יזעק, שיצטרף ברוך הבא", אמר דרעי.

דרעי אמר, לפי ידיעה ב"חרדים 10", כי ההחלטה בעניין הגיור "היא ככתבה וכלשונה, עם הנקודות ועם הפסיקים, פרי ידיו של השר לשעבר אביגדור ליברמן ביחד עם הראשל"צ לשעבר הרב שלמה עמאר ב-2009. זה המתווה שלהם, של ישראל ביתנו".

שנתיים הממשלה הקודמת ניסתה לפגוע בציבור החרדי ופגעה בחלשים, ואת זה אנחנו מנסים לתקן

בנוגע להעברת בתי הדין הרבניים לאחריות משרד הדתות הזכיר דרעי, כי מדובר בהשבת המצב לקדמותו. "אנשים שוכחים שמה שעבר למשרד הדתות זה מה שנלקח ממנו ב-2003 על ידי טומי לפיד ז"ל, שהעביר את בתי הדין למשרד המשפטים מתוך טענה כי הדבר ייטיב עם מעמד בתי הדין". ל

דבריו, צעד זה דירדר את בתי הדין הרבניים. "לדעת כולם בתי הדין היו מופלים לעומת בתי המשפט, בתקנים, במבנים וכו'", אמר דרעי. "לא לחינם קרוב לשליש מבתי הדין לא מאוישים. לא היתה כתובת ובמשרד המשפטים הם נחשבו בן חריג. כל מה שהועבר למשרד הדתות זה רק מינהלית".

הוא הוסיף כי "שר הדתות, הרב דוד אזולאי, יעשה הכל כדי לפתור בעיות של עגונות, ושל סחבת, ובעיות של הרכבים, ואתם תראו את התוצאות האלו".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?