על הראש שלנו

שרת המשפטים: הליכוד מכר הכל לחרדים

בעקבות ביטול חוק הגיור תקפה איילת שקד מהבית היהודי את ראש הממשלה והוסיפה: "מרגע הקמת הממשלה ברור היה שהתיקון לחוק הגיור ייפול"

ח''כ אילת שקד מהבית היהודי ויו''ר המפלגה נפתלי בנט. 27.05.2013 צילום: יונתן סינדל פלאש 90אילת שקד עם יו''ר הבית היהודי, נפתלי בנט. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות החלטת הממשלה אתמול לבטל את הרפורמה בחוק הגיור, תקפה איילת שקד את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרה כי "הליכוד מכר הכל לחרדים".

בראיון לתחנת הרדיו גלי ישראל אמרה שקד, שרת המשפטים: "נתניהו סגר על הראש שלנו עם החרדים בגלל הלחץ מאביגדור ליברמן באופוזיציה. כבר מרגע הקמת הממשלה ברור היה שהתיקון לחוק הגיור ייפול".

שקד הסבירה מדוע הצטרפה מפלגתה, הבית היהודי, לקואליציה. "שלוש אפשרויות עמדו לפנינו: לגרור את המדינה לבחירות נוספות, לדרוש משהו ערכי ואחר, משרד המשפטים, או להקים ממשלה עם יצחק הרצוג. במציאות שנוצרה, זו הבחירה הנכונה".

שקד: במידה שהחרדים ירצו לקדם משהו והבית היהודי יתנגד, הוא לא יקרה

עם זאת, שקד מתחה ביקורת על הליכוד. "הליכוד, בניגוד לעמדתנו, מכר הכל לחרדים", אמרה. "צריך להגיד את האמת. זאת היתה המציאות של המשא ומתן הקואליציוני. כל ההאשמות נובעות מזיכרון קצר. אני לא רואה איך יכולנו לעשות את זה אחרת בסיטואציה שנוצרה".

לפי אתר "לדעת", שקד הצהירה כי הבית היהודי לא תסכים עוד שהחלטות בנושאי דת ומדינה יוכרעו רק על ידי החרדים. "כל עניין דת ומדינה דורש הסכם של כל סיעות הקואליציה. במידה שהחרדים ירצו לקדם משהו והבית היהודי יתנגד, הוא לא יקרה", הבהירה.

לידיעה באתר "לדעת"איך תוכל לפעול?