צה"ל והגיור

הרב עובדיה והגיור – החלטה אמיצה

אורי אורבך במאמר ב-ynet: מנהיג ש"ס קיבל פסיקה שכל שאר הרבנים פחדו ממנה

הרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipediaהרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipedia

הקביעה של הרב עובדיה יוסף, כי הגיורים בצה"ל כשרים, היא בשורה טובה, כותב אורי אורבך במאמר ב-ynet. אבל לדבריו, כל מי שמכיר את גדולי הרבנים האשכנזים וקטני העסקנים שלהם, יודע גם יודע שעכשיו יקומו המערערים גם על פסיקה הלכתית זו.

הם יאמרו שהרב עובדיה לא נחשף למה שהם נחשפו, מוסיף אורבך, הם ירמזו שהוא מכיר את הרבנות הצבאית שלפני 40 שנה, אבל שמה שקורה שם עכשיו זו הפקרות מוחלטת בענייני הגיור. תסמכו על הליטאים שהם כבר ימצאו את הדרך להמשיך ולענות את המתגיירים. מי שלא התגייר בגיור חרדי, הם כבר יתפסו אותו כשיבוא להינשא אצלם ברבנות ואז יתנכלו

הרב שלמה עמאר, הראשון לציון, לא אזר עד כה את האומץ לחתום על 4,000 תעודות המרה כי הוא חשש מהאשכנזים

לו.

ובכל זאת, הפסיקה היא בשורה מצוינת. הרב עובדיה יוסף, טוען אורבך, נותן גושפנקא הלכתית וגם ציבורית לגיורים הנעשים בצבא. בניגוד למה שאומרים, לא מדובר ב"גיורים צה"ליים"... מדובר במערכת מסודרת ושיטתית שמתמודדת עם הסוגיה הבוערת ביותר של העם היהודי בישראל: הכנסתם של ישראלים רבים מזרע ישראל לתוך העם היהודי באופן העונה לדרישות ההלכה.

אורבך מציין כי הרב שלמה עמאר, הראשון לציון, לא אזר עד כה את האומץ לחתום על 4,000 תעודות המרה כי הוא חשש מהאשכנזים... כל דרדק המצוי בעולמם של חרדים מבין: עד שבא הרב עובדיה ופסק, לכל שאר הרבנים לא היה אומץ.

לקריאת המאמר המלאאיך תוכל לפעול?