שירות חרדים

הרמטכ"ל: צה"ל רוצה את החרדים

בפגישה עם סטודנטים חרדים קרא גבי אשכנזי לחלוקה שוויונית של נטל השירות בצה"ל

בחורים חרדים בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים 14.07.04. צילום פלאש בחורים חרדים בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים 14.07.04. צילום: פלאש 90

בפגישה עם סטודנטים בקמפוס החרדי בקריית אונו הדגיש הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, את הצורך לשנות את המציאות בישראל, ש"בה צעירים שמתגייסים רואים פחות ופחות בני מחזורם נושאים בנטל, ובעצם מקדימים אותם בחיים". nrg מדווח כי הרמטכ"ל קרא להעלות את גיל הפטור ל-24. "ערך השירות זה חלק מהחוזה שלנו עם המדינה", אמר אשכנזי.

בידיעה נכתב כי בעיצומה של הסערה סביב חוק האברכים קרא הרמטכ"ל לחלוקה שוויונית יותר בנטל השירות בצה"ל. "צריך להחיל על כולנו חובת שירות, שבהן כל בני ה-18 מגיעים לבקו"ם והצבא על פי קריטריונים יבחר את האנשים. מי שלא נבחר יעשה שירות במכבי אש, או במשטרת התנועה או במד"א או בכל מה שהמדינה תחליט", אמר אשכנזי.

אשכנזי: "יש להעלות את גיל הפטור של שירות חרדים והוא צריך להיות מגיל 25-24"

הרמטכ"ל הוסיף: "יש להעלות את גיל הפטור של שירות חרדים והוא צריך להיות מגיל 25-24". זאת, יחסית להצעה לרפורמה בגיל הפטור שהגישה ועדת גבאי לממשלה. על פי הרפורמה הזאת יוענק פטור גורף לאברכים משירות צבאי, בתנאי שיעשו שירות אזרחי בן שנה.

בנוסף התייחס אשכנזי לשאלות הסטודנטים החרדים ואמר כי אם צה"ל יידרש לגייס מחר 10,000 חרדים, הוא יעמוד בזה. עם זאת הוסיף הרמטכ"ל: "אנחנו לא צריכים 10,000 מש"קי דת בצה"ל, אבל נמצא לכולם מקצוע שמתאים לאופיים ולצורכי צה"ל".

לידיעה המלאה ב-nrgאיך תוכל לפעול?