עבודה זרה – לא כאן

המשטרה פינתה מתפללים יהודים שהתבצרו בקבר דוד

המתפללים היהודים ניסו למנוע מאנשי הכנסייה היוונית-אורתודוקסית לערוך באתר מיסה לרגל חג הפנטקוסט, המוסדרת במסגרת הסטטוס קוו באתר

מתפללים חרדים באולם קבר דוד בהר ציון. 310152015 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90מתפללים חרדים באולם קבר דוד בהר ציון, אתמול. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המשטרה פינתה בכוח עשרות מתפללים יהודים שהתבצרו הבוקר בקבר דוד בהר ציון, בניסיון למנוע תפילה של נוצרים מעדה היוונית-אורתודוקסית באתר. גם אתמול התפללו בקבר דוד מאות חרדים כדי למנוע את המיסה. בראש המתפללים היה הרב שלום ארוש מחסידות ברסלב.

"הארץ" מציין כי התפילה הנוצרית בקבקר דוד מוסדרת במסגרת הסטטוס קוו באתר. במשא ומתן שקדם לפינוי בכוח הציגו המתפללים היהודים סדרת תנאים לקיום התפילה הנוצרית. המשטרה העבירה תנאים אלה למתפללים הנוצרים, כהנחיות מטעמה. בגלל תנאים אלה נמנע מהנוצרים להעלות קטורת באתר, נאסר על הבישוף להגיע עם הצלב על מטהו, לא הודלקו נרות ואל הקבר עצמו הגיעה קבוצה שמנתה עשרה אנשים בלבד. 
ערוץ 7 מציין כי התפילה הנוצרית התקיימה לרגל חג הפנטקוסט, המציין את ירידת רוח הקודש על שליחיו של ישו. לפי "בחדרי חרדים", אתמול התקיימה מיסה נוצרית מאוחר מהמתוכנן.

המתפללים היהודים אמרו לאתר "חרדים 10", כי בחג הפנטקוסט בשנה שעברה הוציאה המשטרה את המתפללים היהודים מבית הכנסת בקבר דוד, כדי לאפשר לכמרים לערוך בו טקס נוצרי. "אין תופעה כזאת בכל העולם, שמשטרה מפנה בית כנסת יהודי כדי לתת לנוצרים להתפלל שם", אמרו המתפללים היהודים.

מלשכת רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', נמסר: הרב מתנגד לכל פעולה שפוגעת בקדושת מקום קברו של דוד המלך

חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, ממובילי המאבק נגד קיום תפילות נוצריות בקבר דוד, כתב אתמול: "הכנסייה היוונית מבקשת לפגוע ברגשות היהודים ולקיים במקום טקס עבודה זרה על קברו של מלכנו – דוד המלך".

מלשכת רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', נמסר: "הרב מתנגד לכל פעולה שפוגעת בקדושת מקום קברו של דוד המלך".

במרכז הארצי למקומות הקדושים אמרו: "הססטוס קוו בקבר דוד נשמר שנים רבות ובעצם הוא מאפשר לכל אדם לבוא להתפלל בקבר. לצערנו, הססטוס קוו לא שונה ולא מאפשר למרכז למנוע מאדם או מקבוצה לבוא להתפלל במקום".

מהמשטרה נמסר אתמול: "קיים הסכם ישן בין מדינת ישראל לבין ראשי העדות הנוצריות, שראשיתו בשנת 1948 והמשכו בשנת 2001, שבו הוסכם כי הנוצרים יתפללו חמש תפילות בשלושה מועדים במשך השנה באולם הזה".

לידיעה ב"הארץ"

לידיעה בערוץ 7

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?