יצר הרע סוחף

שטיינמן נגד פתיחת סמינרים שיגישו תלמידות לבגרות

בתשובה לשאלה אמר הרב, מנהיג הציבור הליטאי, שאין להתיר לימודים לבגרות בבתי ספר לבנות

מנהיג דגל התורה הרב אהרון לייב שטיינמן בביתו בבני ברק 22.01.2015 צילום: יעקב נאומי פלאש 90מנהיג דגל התורה, הרב אהרן לייב שטיינמן, בביתו בבני ברק. צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

התלמידות ברוב הסמינרים החרדיים אינן ניגשות לבחינות הבגרות. אבל כמה סמינרים – כפי שמכונים בתי הספר התיכוניים לבנות – כן מאפשרים לתלמידותיהם לגשת לבחינות בגרות.

הרב אהרן לייב שטיינמן, מנהיג הציבור החרדי-הליטאי, הביע בשבוע שעבר התנגדות נחרצת לפתיחה של סמינרים שלתלמידותיהם ייגשו לבגרות. הרב שטיינמן השיב בשלילה לשאלה שהופנתה אליו בעניין. "אתם יודעים שהדורות יורדים", אמר. "כל מה שיש עכשיו, אחר כך יורדים עוד. היצר הרע סוחף יותר ויותר".

לפי nrg, בחברה החרדית מתפתחת שכבה של משפחות שמעוניינות להקנות לילדיהן תעודת בגרות. לכן נשאל הרב שטיינמן אם לאפשר לימודי בגרות חלקיים, כדי למשוך לסמינר קבוצת אוכלוסייה נוספת.

תשובתו של שטיינמן מפתיעה מעט, משום שעמדותיו נחשבות מתונות מאלה של קודמו, הרב יוסף שלום אלישיב

תשובתו השלילית של שטיינמן מפתיעה מעט, משום שעמדותיו נחשבות מתונות מאלה של קודמו, הרב יוסף שלום אלישיב, ומאלה של יריבו, הרב שמואל אוירבך, שמאשים אותו בפשרנות.

הדברים פורסמו בעלון השבועי "פרי חיים", שמביא מאמרותיו ותשובותיו של הרב שטיינמן.

הרב שטיינמן לא שינה את עמדתו בסוגיה גם כשהתבקש להתייחס לחרדים שעולים מצרפת, המעוניינים שלילדיהם תהיה תעודת בגרות ישראלית. לאחרונה נבחנה אפשרות לפתוח למענם מסגרות חרדיות שמאפשרות לימודים לבגרות, כדי למשוך את הקהילה הצרפתית לציבור החרדי. הרב שטיינמן סירב לאפשר זאת. "אני לא יכול לתת היתר", אמר.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?