מחאה מושתקת

עדינה בר שלום על מחיקת הנשים בביטאון ש"ס: רוצים שנלך עם רעלות?

לדברי בתו של הרב עובדיה יוסף, טשטוש פניהן של השרות בתמונה שפורסמה ב"יום ליום" עורר בה בושה

הממשלה החדשה בתמונה עם הנשיא, כפי שפורסמה ב''בחדרי חרדים. פניהן של השרות טושטשו .צילום המקור: לע''מהממשלה החדשה בתמונה עם הנשיא, כפי שפורסמה ב''בחדרי חרדים". צילום המקור: לע''מ

עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, דיברה אתמול נגד טשטוש פניהן של השרות בתמונת הממשלה שפורסמה באתר החדשות החרדי "בחדרי חרדים" ובביטאון ש"ס, "יום ליום". בדיון במרכז יצחק רבין בתל אביב אמרה בר שלום כי מחיקת פניהן של הנשים בכלי תקשורת חרדיים עוררה בה בושה גדולה. "אולי הם רוצים שנלך עוד פעם עם רעלות?" שאלה.

לפי ידיעה בוואלה, בר שלום סיפרה כי נתקלה במחיקת תמונות של נשים לראשונה לפני חמש שנים וחשה זעזוע. "מישהו הדפיס אלבום על אבא, שבו טשטשו את הפנים של אמי ושל אמו, סבתי", אמרה. "ואני מראה לאבא, וגם הוא הזדעזע. הוא אמר: 'איזו חוצפה. שתיהן כבר לא בחיים, מה זה צריך להיות?"

אדם לא יכול להסתכל בפנים של אשה ולהגיד: 'איזו אשה, נאה, בריאה נאה ברא הקדוש ברוך הוא?' מה קורה לנו?

בר שלום, שייסדה את המכללה החרדית בירושלים ולקראת הבחירות עמדה בראש מועצת הנשים של ש"ס (יחד עם יפה דרעי, אשתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי), אמרה גם כי בחברה החרדית יש מחאה על הדרת נשים. "יש קולות מחאה, הם לא מושמעים מספיק. החברה החרדית לא מעוניינת להשמיע אותם".

לפי האתר "קוקר", היא גם הביעה חשש מפני המגמה של הדרת נשים בעולם החרדי. "אדם לא יכול להסתכל בפנים של אשה ולהגיד: 'איזו אשה, נאה, בריאה נאה ברא הקדוש ברוך הוא?' מה קורה לנו? אני חוששת מאוד מאוד שאם זה יימשך, אנחנו נצטרך לכסות את פנינו".

לידיעה בוואלה

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?