החמרת יתר

ליברמן: שחברי הקואליציה יקראו את מגילת רות ויתעשתו

ערב החג פרסם שר החוץ לשעבר פוסט בפייסבוק, שבו קרא לראש הממשלה ולחברי הקואליציה לזכור "כיצד מקבלים לעם היהודי את מי שבאמת רוצה בכך"

שר החוץ ויור ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וחבר מפלגתו יור ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת דוד רותם בישיבת מליאת הכנסת 20.07.2011. צילום: מרים אלסטר פלאש 90יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עם חבר מפלגתו הח"כ לשעבר דוד רותם, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, יוצא נגד כוונת הממשלה לבטל את "חוק צהר". בשבת, ערב שבועות, פרסם ליברמן פוסט בפייסבוק שבו קרא להקל על המבקשים להתגייר.

חוק צהר מאפשר לזוגות להתחתן בכל מקום בישראל – ולא רק בעיר מגוריהם. את החוק קידמו בכנסת הקודמת חבר הכנסת איתן כבל מהמחנה הציוני וחברי הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום ודוד רותם מישראל ביתנו.

"הערב אנו חוגגים את חג השבועות. זה קורה בסמיכות להקמת ממשלה שמתעתדת לבטל את 'חוק צהר' שחוקקנו בכנסת הקודמת, ממשלה שרוצה להחמיר ולהקשות על אלו שעלו

ליברמן הביע תקווה שחברי הקואליציה יחזרו בהם מן הכוונה לפגוע במי שחיים בישראל כיהודים לכל דבר

לכאן מכוח 'חוק השבות' ושרוצים לעבור גיור", כתב ליברמן.

לפי אתר "קוקר", שר החוץ לשעבר גם הביע תקווה שבשעה שראש הממשלה וראשי המפלגות השותפות בקואליציה יקראו במגילת רות בערב החג הם יתעשתו, "יזכרו כיצד מקבלים לעם היהודי את מי שבאמת רוצה בכך ויחזרו בהם מהכוונה לפגוע במי שחיים בישראל כיהודים לכל דבר ורוצים להיות חלק מן העם שלנו גם לפי ההלכה, אך אינם רוצים לסבול התעמרות מממסד אטום ומנותק".

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?