סקר

80% לא מרוצים ממדיניות הממשלה בנושאי דת ומדינה

סקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש- לחופש דת ושוויון מגלה עוד ש-61% מהלא חרדים תומכים בהקמת ממשלת של הליכוד עם קדימה, בלי ש"ס ויהדות התורה. מנכ"ל חדו"ש הרב רגב: "נתניהו ולבני צריכים להיענות לרצון הציבור"

כרוז לא פריירים. הפגנה נגד קצבת הבטחת הכנסה. אוקטובר 2010כרוז לא פריירי, לקראת. הפגנה נגד קצבת הבטחת הכנסה לאברכים. אוקטובר 2010

80% מהציבור הישראלי אינם מרוצים ממדיניות הממשלה בנושאי דת ומדינה כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש-לחופש דת ושוויון. בקרב הציבור החילוני 86% אינם מרוצים. הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 500 איש ב-21 וב-22 בנובמבר 2010. על רקע המחלוקות הרבות בנושאי דת ומדינה הביעו 61% מהלא חרדים תמיכה בהקמת ממשלה של הליכוד עם קדימה ובלי ש"ס ויהדות התורה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה ש"הנתונים מבטאים את העובדה שהציבור מאס ממדיניות מכירת זכויותיו ועתידו למפלגות החרדיות בנזיד שלטון. הציבור רוצה ממשלה מנהיגה ולא ממשלת כניעה. הציבור רוצה בממשלה שתממש סוף סוף את הבטחת מגילת העצמאות לחופש דת ומצפון. הציבור רוצה ממשלה שלא תעביר את חוק האברכים, תוציא מן הרבנות המתחרדת את המונופול על נישואין וגירושין ותכפה את תוכנית הליב"ה".

רגב קרא לנתניהו וללבני "להיענות לרצון

הרב רגב: הציבור רוצה ממשלה שלא תעביר את חוק האברכים, תוציא מידי הרבנות המתחרדת את המונופול על נישואין וגירושין ותכפה את תוכנית הליב"ה

הציבור ולהקים ביחד ממשלה אזרחית שתבצע באומץ את הרפורמות הדרושות".

עוד נתונים: בקרב העולים, 77% מהציבור אינם מרוצים ממדינית הממשלה בנושאי דת ומדינה. זאת, למרות השותפות של ישראל ביתנו בממשלה. בקרב החרדים חוסר שביעות הרצון ממדיניות הממשלה בנושאי דת ומדינה גדול עוד יותר – 91%. הציבור היחיד שבו הנתונים קצת מתונים יותר הוא הציבור הדתי וגם שם קרוב לשני שליש מהציבור (64%) אינם מרוצים ממדיניות הממשלה.

61% מבעלי הדעה בקרב הציבור הלא חרדי תומכים בהקמת ממשלה עם קדימה וללא ש"ס ויהדות התורה בשל המחלוקות הרבות בנושאי דת ומדינה. בקרב כלל בעלי הדעה, כולל החרדים, מדובר ברוב של 56% מול 45%. יצויין כי ל-18% מהציבור לא הייתה דעה בנושא זה. בקרב העולים 70% תומכים בהקמת ממשלה אזרחית שכוללת את הליכוד וקדימה בלי יהדות התורה וש"ס. בקרב החרדים 97% מתנגדים להקמת ממשלה כזו.איך תוכל לפעול?