ביקורת פתע

המועצה הדתית בירושלים השעתה שני משגיחי כשרות

רבנות העיר החלה לערוך ביקורות פתע במסעדות ובבתי עסק, כדי לעמוד מקרוב על עבודת המשגיחים. שני משגיחי הכשרות לא היו בבית העסק שבו היו אמורים לעבוד

פקחי הרבנות הראשית בודקים תעודת כשרות בדוכן בפסטיבל טעמים ברובע היהודי בירושלים. 28.03.2011. צילום: רובין סלבדורי, פלאש 90פקחים בודקים תעודת כשרות בדוכן בפסטיבל טעמים ברובע היהודי בירושלים. צילום: רובין סלבדורי, פלאש 90

שני משגיחי כשרות הפועלים בירושלים הושעו מתפקידם, בעקבות ביקורת פתע שבה התברר כי לא היו בבית העסק שעליו היו אמורים לפקח. הביקורת נערכה בעקבות החלטה שקיבלו יו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושע ישי, והרבנים הראשיים בעיר, הרב אריה שטרן והרב שלמה עמאר.

הרב שטרן הסביר ל"בחדרי חרדים", כי הביקורות נערכות כחלק מהניסיונות לשפר את רמת הכשרות בעיר. "לרבנות העיר ירושלים הגיעו תלונות על כך שלא תמיד המשגיח נמצא בבית העסק", אמר שטרן. הוא ציין גם, שלרבנות העיר יש רצון להיות קשובה לבעלי העסקים. הרבנות תפעל לבדוק ללא הודעה מראש את המצב האמיתי בבתי העסק, כדי לקבל תמונה שלא הוכנה מראש לקראת ביקור מטעם הרבנות.

הרבנות תפעל לבדוק ללא הודעה מראש את המצב האמיתי בבתי העסק

בסיור שהיה לאחרונה גילה הרב שטרן כי בשתי מסעדות המשגיחים לא היו בבית העסק. בעקבות המקרה הורה הרב שטרן על העברת שני המשגיחים מתפקידם. ברבנות ירושלים מקווים כי פעולה זאת תיצור הרתעה בקרב שאר המשגיחים.

ישי אמר שאמון הציבור הוא הדבר החשוב ביותר לרבנות ירושלים. "בשנים האחרונות עשינו מאמץ גדול לשפר את מערכי הכשרות, לחסוך בעלויות יבוא מקבילות ולשפר מה שניתן כדי להוזיל את המחיר לצרכן", אמר ישי. "מבחינתנו כל חריגה מעבודת המשגיח תיחשב לקו אדום".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?