בית דין אחד

הרב פרץ: מי שיתגייר בצהר יצטרך גיור נוסף

ראש מערך הגיור מבהיר כי רק גיורים שנערכים ברבנות יוכרו. לדבריו, בישראל יש כ-5,000 גרים בשנה

מועמדת לגיור בפני בית דין רבני לגיור בירושלים. 21.07.03. צילום: פלאש 90מועמדת לגיור בפני בית דין רבני לגיור בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: פלאש 90

"בשנה יש קרוב ל-5,000 מתגיירים", אומר ראש מערך הגיור הממלכתי, הרב יצחק פרץ, "יש עוד בצבא, מתגיירים שהם תחת חסותנו". הוא מוסיף: "אני ממש מופתע לטובה מבחינת הגיור. הייתי השבוע בתל אביב, שם החיילים מתגיירים, הייתי המום לראות שיוצאים חיילים עם ציציות".

בראיון בלעדי ל"כיכר השבת" מבהיר הרב פרץ, שהוא מכיר רק בגיורים שנערכים ברבנות. לדבריו, גם גיורים מטעם רבני צהר אינו קביל. הרב פרץ אומר שבשיחות עם יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו, אמר לו "יש לנו רבנות אחת, יש בית דין אחד, שיילך בדרך הזאת". בתשובה לשאלה אומר פרץ כי אין ספק, אדם שיתגייר אצל רבני צהר יידרש לשוב ולהתגייר.

במשרד ראש הממשלה אף אחד לא דוחף לכיוון ימין או שמאל, הם נותנים לנו לעבוד

הרב יצחק פרץ עומד בראש מערך הגיור זה חצי שנה. הוא נבחר לתפקיד נבחר בהמלצת הרב הראשי יצחק יוסף, אחרי שעבד שנים רבות במערך הגיור.

הרב פרץ מבהיר שהוצאת מערך הגיור מידי הבית היהודי והעברתו למשרד ראש הממשלה מקילה עליו. "במשרד ראש הממשלה אף אחד לא דוחף לכיוון ימין או שמאל, הם נותנים לנו לעבוד", אומר פרץ.

עם זאת, לרב פרץ יש ביקורת על העברת מערך הגיור ממשרד למשרד. "מאוד כואב לי שמטלטלים את מערך הגיור ממקום למקום. היינו בהנהלת בתי הדין הרבניים וזרקו אותנו למשרד ראש הממשלה. ממשרד ראש הממשלה זרקו אותנו למשרד הדתות ועכשיו עוד פעם ממשרד למשרד. אני לא יודע, אולי פעם הבאה נהיה במשרד התיירות".

לראיון ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?