לאן נעלמו השרות?

חדו"ש: צנזור פני הנשים בתמונת הממשלה - גסות רוח

האתר "בחדרי חרדים" טשטש את פניהן של השרות בתמונה המסורתית של הממשלה החדשה עם נשיא המדינה

הממשלה החדשה בתמונה עם הנשיא, כפי שפורסמה ב''בחדרי חרדים. פניהן של השרות טושטשו .צילום המקור: לע''מהממשלה החדשה בתמונה עם הנשיא, כפי שפורסמה ב''בחדרי חרדים". פניהן של השרות טושטשו. צילום המקור: לע''מ

אתר "בחדרי חרדים" טשטש את פניהן של השרות החברות בממשלה החדשה – גילה גמליאל, איילת שקד ומירי רגב – בתמונה המסורתית של הממשלה עם נשיא המדינה. Ynet ציין כי בתמונה הראשונה שפרסם האתר נראו רגליה החשופות של רגב, ורק מאוחר יותר טושטשו אף הן.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "עצוב שמבחינת טכנולוגית הגיע אתר 'בחדרי חרדים' למאה ה-21, אבל בנושא הדרת נשים הוא בימי הביניים. איש לא דרש מכלי התקשורת החרדיים לפרסם את תמונת הממשלה. הם יכולים לוותר עליה, כמו שנהגו חלקם. הצנזור שלה הוא גסות רוח מיותרת".

רגב תהה: "לא ברור למה האתר, שכל כך רגיש לדימוי של הציבור החרדי בנושאים כמו תקיפת חיילים חרדים, לא יכול היה לגלות את הרגישות המתאימה גם במקרה זה. לא ברור למה חושבים אנשי האתר שמותר לנציגי החרדים בממשלה לשבת עם

יו"ר נעמת: השרות בממשלת ישראל אינן פושעות ואינן צריכות להסתיר את פניהן

לשתף פעולה אתן ולהצטלם אתן, אבל אסור לפרסם את התמונות".

נשים, את התשובה, לדבריו, אפשר למצוא ברוח הגמרא. במסכת קידושין ע"א נכתב: "כסף מטהר ממזרים". "במקרה זה כספי מדינה מטהרים נשים", אמר רגב.

יו"ר נעמת, גליה וולך, פנתה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וטענה כי טשטוש פניהן של השרות מהווה "פגיעה קשה בנשים וניסיון להדירן ואף להעלימן לחלוטין". וולך הוסיפה: "השרות בממשלת ישראל אינן פושעות ואינן צריכות להסתיר את פניהן... הדרתן מהמרחב הציבורי ומעין הציבור היא בלתי נסבלת ממש".

מ"בחדרי חרדים" נמסר בתגובה כי מדובר "באתר החרדי הגדול בעולם... ומשכך, הוא אינו מפרסם תמונות נשים בעמוד הבית שלו, בניגוד לאתרים אחרים המתיימרים להיות חרדיים. העיתונות החרדית מעולם לא הכניסה ולעולם לא תכניס תמונות נשים. זכות היסוד של חופש הביטוי לא נעצרת בכניסה לבני ברק".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?