ראיה למעורבות בתקיפה

הלחץ עוזר: נעצר חשוד בתקיפת הקצין במאה שערים

אמו של קצין גבעתי שהותקף: עצרו את הש"ג, הוא לא היה הגורם המסית

חיילי גדוד נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ 16.02.10. אביר סולטאן, פלאש 90חיילים בגדוד החרדי "נצח יהודה" (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

משטרת ירושלים עצרה הלילה צעיר חרדי החשוד במעורבות בתקיפת הקצין הדתי בשכונת מאה שערים לפני פחות מחודש. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של הצעיר עד ליום חמישי.

לפני פחות מחודש בא קצין דתי מהגדוד החרדי בגבעתי לביקור בבתיהם של שני חיילים חרדים במאה שערים. הקצין הותקף על ידי עשרות שבין השאר השליכו עליו אבנים ובלוקים וניפצו את זגוגיות מכוניתו.

השופטת שדנה בהארכת מעצרו של החשוד, מרים קסלסי, ציינה כי בניגוד לגרסה שמסר קיימת ראיה למעורבותו בגרימת החבלה לרכב. בדיון התברר גם שנגד החשוד תלוי ועומד כתב אישום המייחס לו התפרעות ותקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. השופטת דחתה את בקשתה של באת כוחו של החשוד, עורכת הדין לאה צימל מהסניגוריה הציבורית, לאסור על פרסום שמו. עם זאת, היא עיכבה עד מחר את הפרסום.

נגד החשוד תלוי ועומד כתב אישום המייחס לו התפרעות ותקיפת שוטר

יעל אלון, אמו של הקצין שהותקף, הביעה שמחה על המעצר, אבל אמרה שאם מדובר בעצור כבן 18, "עצרו את הש"ג ולא את המפקד". לדבריה, המשטרה מעוניינת לסגור תיקים, אך נמנעת מחקירה מעמיקה.

אלון אמרה ל"בחדרי חרדים" כי בעת הגשת התלונה סירבו במשטרה לקבל מבנה הקצין עדות מפורטת על התקיפה. רק לאחר שבני המשפחה סיפרו על כך בתקשורת הוזמן בנה לפגישה עם מפקד בכיר במשטרת ירושלים.

לדבריה, לא צעירים הובילו את התקיפה. "בתקיפה היו אנשים מבוגרים ולא צעירים, לפחות על פי העדות של בני. גם אם העצור השתתף בתקיפה, הוא לא היה הגורם המסית".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?