משטר פחד

מרגי למפכ"ל: לנקוט פעולה נגד מפיצי קמפיין החרד"קים

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת קרא למפכ"ל להיפגש עם כל המעורבים בקמפיין. פגישה כזאת תסייע למשטרה "למצוא את הבטן הרכה של הקיצונים", כתב מרגי

השר לשירותי דת, יעקב מרגי. 24.10.07. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90יו"ר ועדת החינוך, יעקב מרגי מש"ס. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, יעקב מרגי מש"ס, דרש ממפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, לפעול נגד הקיצונים החרדים העומדים מאחורי קמפיין החרד"קים.

"פנייתי זו באה אליך בעקבות פניות רבות שהצטברו אצלי מצד חיילים חרדיים המשרתים בצה"ל ובני משפחותיהם", כתב מרגי. "לא נעלם מנגד עיניך מסע ההסתה הפרוע שמזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה הלא רחוקה של העם היהודי. מסע ההסתה הקרוי בשם הבזוי 'חרדקים', שתוצאתו האחרונה היא תקיפת קצין צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים".

"חרדים 10" מציין כי מכתבו של מרגי נשלח לפני כשלושה שבועות, אך טרם נענה. מרגי, בעבר השר לשירותי דת, כתב כי חלק מהתלונות הגיעו אל פרקליטות המדינה. לדבריו, הפרקליטות טוענת כי קמפיין החרד"קים – הכולל אמירות חריפות נגד חרדים המשרתים בצה"ל, שהובילו לתקיפת חיילים וקצינים

מרגי: לא נעלם מנגד עיניך מסע ההסתה הפרוע שמזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה הלא רחוקה של העם היהודי

– לא חצה את גבולות חופש הביטוי. "כמי שקנאי לחופש הביטוי ברצוני לומר לך שהסרטונים שמראים קומץ קיצונים חרדים יורקים על חייל במדים ומכנים אותו בקריאות גנאי בליווי תנועות מאיימות, ניתן לבחון לגביהן העמדה לדין בסעיפים נוספים מעבר להסתה", כתב מרגי.

לדבריו, יוזמי קמפיין החרד"קים מזהים חולשה בתגובה של מערכת אכיפת החוק למעשיהם וכי מצב זה יוביל להיווצרות משטר של פחד בחברה החרדית.

מרגי הוסיף: "אבקשך להיכנס לעובי הקורה ובאם תמצא לנכון להזמין אליך את כל הגורמים שהיו מעורבים בזה, הן המותקפים והן מגישי התלונות על קמפיין ה'חרדקים' , ולשמוע מהם את התחושות". לדבריו, פגישה כזאת תסייע למשטרה "למצוא את הבטן הרכה של הקיצונים הנ"ל, ולהביא קץ לתופעה מסוכנת זו".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?