"שמד בלשכת הגיוס"

קיצונים פרסמו שמות ותמונות של האחראים לגיוס חרדים בצבא

הפרטים פורסמו על ידי הוועדה להצלת עולם התורה, המזוהה עם הרב שמואל אוירבך, שאוסר על תלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgאלפי חרדים בתפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים נגד הגברת גיוס תלמידי הישיבות, יוני 2012. צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

בכמה קהילות חרדיות חולקו בימים האחרונים עלונים הכוללים פרטים אישיים של קצינים האחראים לגיוס חרדים לצה"ל. בעלונים פורסמו שמותיהם ותמונותיהם של שני קצינים. אחד מהם, לפי העלון, נחשב מומחה ב"איתור ושכנוע מתגייסים פוטנציאליים". השני משמש רכז פרויקט שילוב חרדים.

בשיחה עם חבריו אמר אחד הקצינים שפרטיהם פורסמו: "אני מפחד לצאת מהבית, לא יודע אם אני יכול לחזור לבית הכנסת שבו אני מתפלל. אני מרגיש שאנשים קרובים אלי חשים לא בנוח בסביבתי. צה"ל מגבה את החיילים וכל מי שנפגע כתוצאה מהתעמולה השלילית הזו, אבל המשטרה לא עושה מספיק ומתעוררת רק כשקורה מקרה אלים נגד חיילים".

לפי "בחדרי חרדים", העלונים מופצים תחת הכותרת "שמד בלשכת הגיוס". חייל חרדי אמר בעקבות הפצת העלונים: "אמנם התצלום שלי לא פורסם, אבל אם זה ייעשה אני בהחלט אהיה מודאג. זה מזכיר לי שלפני שירו ביהודה גליק מישהו העלה את תמונתו לרשת וצייר סביבו מטרה. זה מה שעושים כאן ואני מתפלא שעד כה המשטרה לא עשתה דבר לעצירת המסיתים".

המשטרה לא עושה מספיק ומתעוררת רק כשקורה מקרה אלים נגד חיילים

ואלה מציין כי על העלונים שהופצו חתומה הוועדה להצלת עולם התורה, המזוהה עם הרב שמואל אוירבך. הרב אוירבך, ראש הפלג הירושלמי, מוביל קו קיצוני במאבק נגד חוק הגיוס ואוסר על תלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס. העלונים מופצים תחת הכותרת "שמד בלשכת הגיוס".

חייל חרדי אמר בעקבות הפצת העלונים: "אמנם התצלום שלי לא פורסם, אבל אם זה ייעשה אני בהחלט אהיה מודאג. זה מזכיר לי שלפני שירו ביהודה גליק מישהו העלה את תמונתו לרשת וצייר סביבו מטרה. זה מה שעושים כאן ואני מתפלא שעד כה המשטרה לא עשתה דבר לעצירת המסיתים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בין צה"ל למגזר החרדי מתקיים שיח ושיתוף פעולה רציף במשך השנה, ונראה כי פרסומים אלה אינם מאפיינים את האוכלוסייה החרדית כולה. צה"ל מגנה בכל תוקף הסתה נגד משרתיו העושים לילות כימים בעבודתם עם המגזר החרדי. פרסומים אלה יועברו על ידי גורמי צה"ל לידי גורמי האכיפה בהקדם".

לידיעה בוואלה

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?