20 מיליון שקל לח"כ

ש"ס תקבל 140 מ' ש' לחלוקה. הרב רגב: הסכם פיגולים

בהסכם הקואליציוני של ש"ס עם הליכוד נקבע שסכום זה יחולק ל"יעדים ומיזמים בתחומי החינוך והרווחה"

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לש"ס קובע כי המפלגה החרדית תקבל 140 מיליון שקל, שיחולקו ל"יעדים ומיזמים בתחומי החינוך והרווחה". מדובר ב-20 מיליון שקל לכל חבר כנסת של ש"ס.

סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי משרד לשירותי דת יקבל 70 מיליון שקל להקמת מבני דת, מקוואות והתקנת עירובים. נקבע כי הערים החרדיות יוחזרו לרשימת אזורי העדיפות הלאומית, אף שאין עיר חרדית בפריפריה, וכי יוחזר חוק נהרי – המחייב רשויות מקומיות לתקצב מוסדות חרדיים גם אם אינם מלמדים תוכנית ליבה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שום חוק כשרות שתעביר ש"ס לא יהפוך את הסכם הטריפה והפיגולים הזה לכשר. ההסכם הקואליציוני מעורר תמיהה, מדוע ש"ס לא דרשה פשוט את מפתחות האוצר וייפוי כוח של כל המפלגות לחקיקה כאוות נפשה. הוא מתייחס להישגי יהדות התורה כאל בסיס ומוסיף עוד סכומי עתק וכפייה דתית".

לדברי רגב, "האשמה כמובן אינה רק בחזירות ובעוינות לערכי הדמוקרטיה של ש"ס ויהדות התורה, אלא בעליבות ובחוסר עמוד

הרב רגב: הליכוד והמפלגות החילוניות בקואליציה ערכו מכירת חיסול של ערכי הציונות ושל עתיד המדינה והכלכלה

השדרה של הליכוד והמפלגות החילוניות בקואליציה. אלה ערכו מכירת חיסול של ערכי הציונות ושל עתיד המדינה והכלכלה תמורת קניית השלטון. נראה שאין סיכוי שנתעורר מחר מהסיוט הזה ונגלה שהוא היה רק חלום בלהות. יש לקוות שההסכם הקואליציוני הזה, כמו הקואליציה כולה, לא יאריכו ימים. בינתיים הם יגבירו את רגשות המיאוס של הציבור הרחב כלפי הפוליטיקה הישראלית וירחיקו אותו מן היהדות".

בידיעה ב"TheMarker" נכתב, כי בהסכם הקואליציוני עם הבית היהודי הובטחו למפלגה 160 מיליון שקל וליהדות התורה 120 מיליון שקל. ש"ס ושתי המפלגות הללו יקבלו סכום כולל של 420 מיליון שקל לחלוקה למוסדות חינוך מקורבים.

ואלה מדווח כי ההסכם עם ש"ס קובע שהממשלה תתחייב לקדם חקיקה להעלאת שכר המינימום לסכום של 5,300 שקל החל בשנת 2017. ההסכם קובע גם שמדי שנה יוקצו לפחות 5,000 דירות ייעודיות לחרדים, ו-8 מיליון שקלים יושקעו במלגות לסטודנטים חרדים. הקצאת המלגות מנוגדת לדעתו של הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, שיצא בעבר נגד לימודים אקדמיים.

לידיעה ב"TheMarker"

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?