אכזבה חילונית

הקפה החדש בגן העצמאות בירושלים לא יפעל בשבת

בניגוד לציפיות, הקפה שייפתח בחודש הבא, השייך לרשת לנדוור, יהיה כשר למהדרין

גן העצמאות בירושלים, מבט מהאוויר. צילום: נויקלן, ויקיפדיהגן העצמאות בירושלים, מבט מהאוויר. צילום: נויקלן, ויקיפדיה

בעיריית ירושלים הופתעו לגלות כי קפה גן העצמאות, שייפתח בחודש הבא ברחוב אגרון, שהיה אמור לפעול בשבתות ותואר כסמל החילוני החדש של העיר, יהיה כשר למהדרין ולא יפעל בשבתות.

בית הקפה יהיה חלק מרשת לנדוור, שכבר מפעילה בית קפה לא כשר במתחם התחנה בירושלים. הרשת הודיעה כי הסניף החדש בגן העצמאות יהיה כשר וכך גרמה אכזבה לפעילים החילונים בעירייה. אלה לא הצליחו להביא גם לפתיחת מתחם הסינמה סיטי בירושלים בימי שבת.

עיריית ירושלים בראשות ניר ברקת קידמה את הפרויקט, בחרה את מיקום הקפה והקימה את המבנה שבו יפעל באמצעות חברת עדן. המכרז לבחירת המפעיל הפרטי של בית הקפה הוצא באמצעות רשות מקרקעי ישראל, בין השאר כדי למנוע מהחרדים בעירייה להוסיף

המכרז לבחירת מפעיל בית הקפה הוצא באמצעות רשות מקרקעי ישראל, בין השאר כדי למנוע מהחרדים בעירייה להגביל את ימי הפעילות במקום

סעיפים שהיו מגבילים את ימי הפעילות במקום. העירייה נקטה את כל הצעדים להקמת מיזם חילוני שיחייה בסופי שבוע את מרכז העיר.

קפה לנדוור היא רשת ארצית שפועלת בשבתות, אבל יש לה סניף כשר בסינמה סיטי בירושלים. עתה מתברר שגם הקפה החדש לא יפעל בשבתות.

לקרן ירושלים היתה כוונה להפעיל בית קפה בכל ימות השבוע בגן בלומפילד שליד ימין משה. הקרן החליטה לבסוף לא להוציא את התוכנית אל הפועל, בגלל התנגדות של תושבי השכונה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "המכרז למקום פורסם על ידי רשות מקרקעי ישראל, כיוון שזו קרקע אשר בבעלותה. לעירייה אין כל נגיעה חוזית אליו והיא סייעה בהיבט התכנוני".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?