תפקיד לנשים בלבד

מודעת דרושים מגלה: בכותל פועלות דיילות צניעות

חברת כוח האדם המגייסת עובדים לרחבת הכותל המערבי פרסמה מודעה המבקשת דיילות צניעות. זוהי הודאה רשמית בכך שבכותל מופעלות נשים בתפקיד זה

תלמידות סמינר בית יעקב בכותל המערבי. צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimediaתלמידות סמינר בית יעקב בכותל המערבי (צילום אילוסטרציה). צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimedia

חברת כוח האדם קלינאור, שבין השאר עוסקת בגיוס עובדים לתפקידים שונים באזור הכותל המערבי, פרסמה בשבוע שעבר מודעה שלפיה דרושות לה "דיילות צניעות". פרסום המודעה הוא הודאה רשמית בכך שבכותל פועלות דיילות צניעות.

תפקידה העיקרי של דיילת הצניעות הוא הגשת כיסוי לנשים הנכנסות לרחבת הכותל המערבי, כדי למנוע מנשים בלבוש חושפני להסתובב ברחבה. דיילות הצניעות עובדות חמש-שש משמרות בשבוע, בשכר של 25 שקל בשעה.

מחברת כוח האדם נמסר ל"TheMarker" כי את התפקיד הזה יכולות למלא רק נשים, "על פי דרישת הלקוח". לפי הידיעה, הנשים בתפקיד זה מופלות בשכרן בהשוואה לגברים המועסקים כדיילי מנהרות. תפקידם של דיילי המנהרות כולל בעיקר הכוונה ולא הדרכה, ושכרם הוא 30 שקל בשעה.

תפקידה העיקרי של דיילת הצניעות הוא הגשת כיסוי לנשים הנכנסות לרחבת הכותל המערבי

מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי כתב: "אין כל אפליה מגדרית בבחירת דיילי המנהרות, והמודעה פונה לגברים ונשים כאחד". לדבריו, הסיבה לפערי השכר בין שני התפקידים היא ש"מדובר בעבודה בעלת אופי שונה. דיילי המנהרות נדרשים להיות דוברי שפות עברית ואנגלית על בוריין, בעלי כושר תיאום, ניסיון במתן שירות לציבור והתמודדות עם מצבי לחץ ועומס מבקרים ולכן מרוויחים יותר".

ההחמרה בדרישות הצניעות ברחבת הכותל המערבי נמשכת שנים, בהנהגת רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ'. לפי חדשות 2, הדיילות המועסקות במקום מלבישות כל תיירת מכף רגל ועד ראש ואינן מאפשרות לנשים להיכנס לרחבת הכותל בלבוש לא צנוע. ברחבת הכותל גם הוצבו שלטים רבים המורים על הפרדה בין גברים לנשים.

לידיעה ב"TheMarker"איך תוכל לפעול?