אין זכות לתקוף חיילים

"המודיע" גינה, היומונים החרדיים האחרים לא

במאמר מערכת כתב העיתון החרדי על תקיפת קצין גבעתי ביום שישי: "מדובר באירוע בוטה, פסול, אין לו מקום וגיבוי מאף סמכות תורנית". שאר היומונים החרדיים לא התייחסו לאירוע

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס.  צילום: נתי שוחט, פלאש 90

העיתון החרדי היחיד שגינה את תקיפתו של קצין צה"ל בשכונת מאה שערים ביום שישי היה "המודיע".

במאמר המערכת שפרסם הבוקר העיתון החסידי נכתב: "מדובר באירוע בוטה, פסול, אין לו מקום וגיבוי מאף סמכות תורנית. מי שנטל בו חלק ראוי לכל הוקעה וגינוי... אין לאיש זכות לתקוף חיילים על היותם חיילים; אין לאיש זכות להלבין את פניהם ברבים, ומי שעושה כך – אינו מדבר בשם הציבור החרדי".

ביום שישי הלך סג"מ ע', מפקד מחלקה בחטיבת גבעתי, תושב קרית ארבע, לביקור בית אצל שניים מחייליו בשכונה החרדית. כשיצא הותקף על ידי עשרות תושבים – מבוגרים וילדים – שהשליכו עליו אבנים וביצים, השחיתו את מכוניתו וקראו לעברו "חרד"ק, נהרוג אותך".

הציבור החרדי הוקיע את תקיפת הקצין והדגיש כי התוקפים היו קיצוניים משולי המחנה

בידיעה ב-ynet נכתב שאתרי האינטרנט החרדיים סיקרו את האירוע, אבל תחנות הרדיו החרדיות לא דיווחו עליו במהדורות החדשות – לטענתן בגלל הסמיכות לכניסת השבת.

היום לא היתה התייחסות לתקרית בעיתונים המזוהים עם יהדות התורה – "יתד נאמן", "המבשר" ו"הפלס".

ברחוב החרדי עורר האירוע זעזוע. הציבור הוקיע את תקיפת הקצין והדגיש כי התוקפים היו קיצוניים משולי המחנה, שאינם מייצגים את הכלל. חברי הכנסת החרדים פרסמו הודעות שבהן כינו בחריפות את תקיפת הקצין, מציין nrg. היו שטענו כי חברי הכנסת מיהרו לגנות את התקרית על רקע המאבק נגד גיוס בני הישיבות והרצון להבהיר כי מאבק זה אינו כולל מעשי אלימות.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?