סלחנות שמזמינה אלימות

בתגובה לתקיפת קצין צה"ל: חדו"ש קוראת להחיל החוק הישראלי על מאה שערים

קצין מגבעתי שבא לבקר שניים מחייליו במאה שערים הותקף על ידי עשרות צעירים. ראש הממשלה: "צריך למצות את הדין עם פורעי החוק"

טירונים מחטיבת גבעתי בטקס השבעה. צילום: Israel Defense Forces, Flickrטירונים מחטיבת גבעתי בטקס השבעה (צילום אילסטרציה). צילום: Israel Defense Forces, Flickr

עשרות צעירים וילדים חרדים תקפו קצין מחטיבת גבעתי, שבא לבקר שניים מחייליו המתגוררים בשכונת מאה שערים בירושלים. הם זרקו אבנים עליו ועל מכוניתו וקראו לעברו קריאות גנאי. השמשה האחורית של המכונית נופצה.

ynet מדווח שאמו של החייל, יעל נבון מקרית ארבע, אמרה כי בנה הלך להגיש תלונה במשטרה, אבל השוטרים הסבירו לו ש"אין מה לעשות עם התלונה". דובר המשטרה מסר כי נפתחה חקירה על התקיפה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', וקיבל ממנו עדכון על מאמצי המשטרה לאתר את התוקפים. מלשכת נתניהו נמסר: "מדובר באירוע מקומם וצריך למצות את הדין עם פורעי החוק שהרימו יד על קצין צה"ל. צה"ל הוא צבא העם שמגן על כולנו. משרתות בו כל קבוצות האוכלוסייה בחברה הישראלית – כך היה וכך יימשך".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה על האירוע, ש"הסלחנות שהפגינו שלטונות החוק כלפי מעשי אלימות קודמים נגד חיילים וכלפי קמפיין החרד"קים היא שגרמה להתקפה החמורה על קצין גבעתי. רק כשהפורעים הסיקריקים יישבו חודשים ושנים בכלא על מעשי הבריונות, הם ייפסקו". רגב קורא למשטרה "לאתר את הפורעים ולהעמידם לדין בשיפוט מהיר. הגיע הזמן להחיל את החוק הישראלי על הקסבה של מאה שערים ולהבהיר שלא נשלים עם תקיפת חיילינו. חומרה מיוחדת יש בפרשה הזאת בשל השימוש המאורגן בעשרות ילדים".

הוא דורש לברר אם הילדים הובאו במאורגן ממוסד חינוך ואם כן, "לסגור אותו לאלתר". לדברי רגב, "אירועי האלימות נגד חיילי

יו"ר ש"ס, אריה דרעי: 'יש גבול. תקיפת חייל צה"ל על ידי קיצונים יהודים היא מעשה טרור'

צה"ל, ההולכים ומתרבים, מציבים אתגר למפלגות החרדיות המנהלות משא ומתן על כניסה לממשלה. ניתן לצפות ממנהיגיהן לאמירה ברורה נגד האלימות הקשה נגד חיילי צה"ל וקציניו, לשיתוף פעולה עם רשויות אכיפת החוק כדי לבער את הנגע הקשה הזה ולהימנעות מהמנהג ללחוץ לשחרור הבריונים שייעצרו. כל היסוס או גמגום מצדן צריכים ללמד את נתניהו שאין מקומן של מפלגות אלה בממשלה ציונית". תקיפת הקצין, מציין nrg, אירעה לאחר הסתה מתמשכת נגד הגיוס לצה"ל במאה שערים. בחודשים האחרונים תלויים ברחבי השכונה שלטים עם הכיתוב "לך תמות בצבא".

למרות פניות חוזרות ונשנות של חברת מועצת העיר ירושלים, עינב בר, עיריית ירושלים נמנעת מלהסיר אותם. מצה"ל נמסר בעקבות התקיפה כי הצבא "רואה בחומרה, מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה במפקדיו וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה".

גם במפלגות החרדיות גינו את התקיפה. יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אמר: "יש גבול. תקיפת חייל צה"ל על ידי קיצונים יהודים היא מעשה טרור. נעשה מעשה חמור ואני דורש מהמשטרה לעשות הכל כדי להביא את הפושעים לדין לאלתר".

ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה מסר: "תקיפתו של חייל בידי קיצונים מהווה קו אדום שיש לגנותו בכל פה. שימוש באלימות מכל סוג שהיא הינו מעשה פסול, חילול ה'. על המשטרה למצות את הדין עם התוקפים".

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?