הון פוליטי בחג

עתירה: לבטל תמיכת עיריית ירושלים בעצרת של אל המעיין

בכירי ש"ס וראשי מועצת החכמים השתתפו בכנס בחול המועד פסח, שהעירייה השתתפה במימונו ב-400 אלף שקל. עו"ד יוסי חביליו דורש לבטל את המימון, מפני שמדובר בכנס פוליטי

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

עמותת צחור הגישה היום עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בדרישה לבטל את ההחלטה של עיריית ירושלים לתמוך כספית בכנס שקיימה רשת אל המעיין בחול המועד פסח. רשת אל המעיין, המזוהה עם ש"ס, קיימה בחול המועד כנס "הקבלת פני רבו" בארנה בירושלים. בעתירה נטען כי העירייה הסכימה לשלם למארגני האירוע 400 אלף שקל.

לפי "כיכר השבת", עורך הדין יוסי חביליו טוען בעתירה שהכנס בארנה היה אירוע פוליטי. לדבריו, באירוע השתתפו "בכירי מפלגת ש"ס, לרבות יו"ר המפלגה חה"כ אריה דרעי, שאף נשא דברים, וכן יו"ר מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן... השתתפו בכנס בניו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הרב דוד יוסף והרב הראשי לישראל יצחק יוסף, המזוהים אף הם עם מפלגת ש"ס. כל או רוב הנואמים באירוע היו אנשים המזוהים באופן מובהק וברור עם מפלגת ש"ס".

הרב כהן אמר בכנס: אני קורא לכל עדות ספרד, גם אלו שטעו, לחזור אלינו

בעתירה כותב חביליו, כי הרב יצחק יוסף אמר בנאומו באירוע כי דרעי "לא היה אחד שמחלק תה ועלה לגדולה". המנחה הבהיר כי בכך רמז הרב הראשי לאלי ישי, שעזב את ש"ס והתמודד בבחירות בראש מפלגת יחד.

חביליו גם מצטט מדבריו של הרב כהן, שאמר: "אני קורא לכל עדות ספרד, גם אלו שטעו, לחזור אלינו". לדברי חביליו, אין ספק שהדברים כוונו למצביעים שתמכו ביחד של ישי או במפלגות אחרות, "ואין ספק כי המדובר באירוע שמטרתו להשיא הון פוליטי של חיזוק מעמדה של ש"ס בקרב הציבור החרדי-ספרדי".

מאל המעיין נמסר בתגובה: "לא מדובר באירוע פוליטי, אלא במעמד תורני שנערך זה שנים רבות בשיתוף עיריית ירושלים".

מתנועת ש"ס נמסר: "האירוע הינו של עיריית ירושלים בשיתוף עמותת אל המעיין. לתנועת ש"ס לא היה קשר לאירוע".

מעיריית ירושלים נמסר: "היועץ המשפטי לעירייה אישר את התמיכה לאירוע, בתנאים מסוימים, לאחר שבחן את האירוע, אופיו ומטרותיו ווידא שלא מדובר באירוע פוליטי".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?